TÉMA

Acapulco

Měsíce po hurikánu Otis se mexické Acapulco z katastrofy stále nevzpamatovalo
Několik měsíců po ničivém dopadu hurikánu Otis lze v mexickém Acapulcu stále vidět známky poškození. Snímky ukazují zničené lodě či polorozpadlé budovy. Hurikán, který byl původně považován za slabou tropickou bouři, způsobil miliardové škody a vyžádal si nejméně dvaapadesát obětí.
včera|
Hurikán Otis má už 39 obětí, informovala vláda. V zasažených oblastech chybí voda i základní zboží
Hurikán Otis, který tento týden s rekordní silou zasáhl letovisko Acapulco na mexickém tichomořském pobřeží, za sebou zanechal 39 obětí, sdělila podle agentury Reuters mexická vláda. Dřívější zprávy uváděly nejméně 27 mrtvých. Podle mexického ministra bezpečnosti se aktuálně pohřešuje deset lidí. Pojišťovací společnost Gallagher Re podle agentury Reuters už odhadla, že ekonomické škody přesáhnou deset miliard dolarů (233 miliard korun). Pro mexický průmysl to může znamenat jednu z největších ztrát v historii. Se zasaženými oblastmi je stále těžké se spojit, na místě podle agentury AP trvá nedostatek vody, elektřiny, benzinu i základního zboží.
28. 10. 2023Aktualizováno28. 10. 2023, 20:31|
Mexické Acapulco se vzpamatovává z úderu hurikánu, obětí je přes dvacet
Hurikán Otis, který ve středu ráno udeřil na mexické město Acapulco, má 27 obětí a čtyři lidé se stále pohřešují, uvedly mexické úřady. S městem podle vyjádření prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora chybí spojení. Záběry z místa i svědectví ukazují rozsáhlé škody na majetku.
26. 10. 2023Aktualizováno26. 10. 2023, 15:41|
Hurikán Otis dorazil k pobřeží Mexika, může způsobit katastrofální škody
Hurikán Otis zasáhl pobřeží Mexika blízko letoviska Acapulco na jihozápadě země. Ráno zesílil na pátý, tedy nejvyšší stupeň, napsala agentura AP s odvoláním na americké Národní centrum pro hurikány (NHC). Později NHC ale stupeň zase snížilo na čtvrtý.
25. 10. 2023Aktualizováno25. 10. 2023, 14:53|jch
Mexiko zasáhlo silné zemětřesení, úřady hlásí jednoho mrtvého
Mexiko zasáhlo v noci na středu zemětřesení o síle 7,0 stupně Richterovy stupnice. Epicentrum se nacházelo osmnáct kilometrů severovýchodně od přímořského letoviska Acapulco ve státě Guerrero, odkud je hlášena jedna oběť. Silné otřesy byly cítit i v bezmála čtyři sta kilometrů vzdáleném hlavní městě Ciudad de México. Americký systém včasného varování vydal podle Reuters výstrahu před vlnou tsunami ve státě Guerrero, později byla odvolána.
8. 9. 2021Aktualizováno8. 9. 2021, 07:01|