Electronic stage se na Colours osvědčila. Letos přiveze Kiasmos

Electronic stage na festivalu Colours of Ostrava nabídne dvanáct zahraničních jmen. Loňský koncept výběru zaměřeného na to nejlepší z elektronické scény se pořadatelé pro velký úspěch rozhodli zopakovat. Návštěvníky Dolních Vítkovic tak mezi 14. a 17. červencem čekají Kiasmos, UNKLE Sounds, Slow Magic a další. Scéna se však přesune do velkého stanu nedaleko Dolu Hlubina a bude sloužit k afterparty po uzavření hlavního areálu. 

Islandští Kiasmos splétají do atmosférických ploch komorní klasickou hudbu s minimalistickým technem. „Kdysi jsme řekli, že chceme tvořit hudbu pro lidi, kteří jsou již unaveni fyzickým tancem a kteří naopak chtějí tančit ve své hlavě,“ vysvětlil záměr dua třicetiletý islandský skladatel, klavírista a programátor Arnalds.

Po čtyřech letech do Česka zavítá UNKLE Sounds (James Lavelle) se svým projektem. Jde o ústřední postavu trip-hopové legendy UNKLE. Tuzemskou premiéru naproti tomu zažije britský Erol Alkan patřící mezi mistry remixování. Podílel se na deskách Klaxons, Franz Ferdinand a na pódiu se ocitl po boku Daft Punk či Madonny.

Britský maskovaný producent Slow Magic, kolega Gold Pandy nebo XXYYXX, nabídne návštěvníkům Colours of Ostrava prosluněnou radostnou hudbu evokující „nejlepší léto vašeho života.“ Organizátoři pozvali také elektronického vizionáře Actresse nebo francouzského milovníka minimal/ambient producenta Roneho.

K dalším zahraničním účinkujícím na Electronic stage patří londýnský DJ a producent Boy 8-bit, mág minimalistického techna Christian Löffler, londýnské duo Tom Clarke & Sam Ricketts aka Cloud Boat, pozoruhodný britský producent Throwing Snow a lucemburský elektronický hudebník Sun Glitters či Nathan Fake, jenž v novém tisíciletí zcela zásadně ovlivnil nejen britskou techno scénu.