Nepovolenou stavbu u přírodní rezervace Stvořidla řeší Stavební úřad

Světlá nad Sázavou - Stavební úřad ve Světlé nad Sázavou řeší případ nepovolené stavby, která od loňského podzimu leží na břehu Sázavy na hranici přírodní rezervace Stvořidla. Na místě je navezený stavební materiál, dřevěné chatrče a nepojízdné karavany. Nepořádek vadí místním chatařům, kteří tento týden vyzvali úřady, aby se situací zabývaly.

Stavební materiál, karavany i nepovolené budovy patří čtyřem různým majitelům. Jeden z nich, Viktor Příhoda, který vlastní pozemek pod černou stavbou, tvrdí, že jde pouze o dočasné řešení, neboť jde pouze o uskladnění stavebního materiálu, ze kterého se časem mají na místě postavit chaty.

Úřady potvrdily, že louka nad řekou je v územním plánu určená pro výstavbu chat. Nepořádek, hromady kamení, karavany s několik let prošlou technickou kontrolou a několik chatrčí ale na břehu Sázavy nezůstanou. Příští týden má začít správní řízení o odstranění nepovolených staveb a úřady se budou snažit, aby zmizely i nepojízdné karavany. Správní řízení Stavebního úřadu prý zcela jistě skončí nařízením k odstranění černé stavby.