Policie stíhá mladíka za vyhrožování členům vlády kvůli omezením

Policie obvinila mladého muže z toho, že na sociální síti Facebook vyhrožoval likvidací členům české vlády. Uvedl to mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Podle něj se mladík přiznal a jako jeden z motivů trestné činnosti uvedl nesouhlas s vládními opatřeními přijatými v souvislosti s koronavirovou pandemií. Hrozí mu 5 až 15 let vězení.

Kriminalisté tvrdí, že muž hrozil ministrům v období od 24. do 31. prosince nespecifikovaným atentátem. Na Facebooku údajně také zveřejnil komentář, v němž vyhrožoval smrtí policistům.

Ibehej dodal, že mladík ve stejném období rovněž zasílal výhružné e-maily konkrétnímu členu vlády, které obsahovaly obdobné výhružky provedením atentátu, fyzickou likvidací a způsobením devastujících zranění.

Národní centrála proti organizovanému zločinu muže obvinila ve středu, a to z vyhrožování teroristickým trestným činem a z vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci. Mladíka stíhá na svobodě. Kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.