AVÍZO: Koncert pro Haiti v bazilice sv. Václava na Smíchově

V kostele sv. Václava na pražském Smíchově se v neděli 14. února od 16 hodin uskuteční koncert, jehož cílem je podpora zemětřesením postiženého Haiti. Vystoupí varhaník a špičkový varhanní improvizátor Miloslav Šimek a barytonista Jakub Koś, kteří přednesou zajímavý repertoir – Ave Maria od různých autorů, Panis Angelicus C. Francka, Biblické písně A. Dvořáka a další skladby. Asi nejzajímavější částí programu budou mistrovské varhanní improvizace, při nichž Miloslav Šimek zpracuje různá témata v různých hudebních stylech. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Organizátoři zašlou vybrané vstupné přímo na konkrétní dlouhodobý projekt konkrétního člověka – P. Romana Musila, který na Haiti působí již několik let, zná tamní situaci a ví, jak získané finance co nejefektivněji využít, za což ručí svým jménem.

P. Roman Musil je český misionář, který na Haiti pomáhá od roku 2002. Do povědomí široké veřejnosti se dostal v roce 2005, kdy byl unesen skupinou banditů. Tehdy se naštěstí podařilo jej po několika dnech ze zajetí vysvobodit. Na svém působišti rozvíjí P. Musil různé projekty zvyšující kvalitu života místních obyvatel – pomohl zde vybudovat školu, kostel, tržiště a další infrastrukturu. V současnosti pomáhá se svým týmem odstraňovat následky zemětřesení a jeho úsilí se zaměřuje na získání nákladního automobilu Praga V3S s hydraulickou rukou a soupravy na vrtání studní. 

Více se lze o projektu dozvědět na adrese http://www.praga-haiti.cz.

Pomáhat lidem v nouzi se dá buď s velkým sebezapřením nebo s radostí a uspokojením. A právě ke druhému způsobu podpory trpících je nyní zván každý, komu není jejich osud lhostejný a rád by spojil užitečné s příjemným.

Kostel sv. Václava se nachází ve Štefánikově ulici nedaleko stanice metra Anděl a jeho lavice jsou vytápěny.