Zpravodajský web ČT24

Bystroň chce v kampani do eurovoleb pokračovat. Navzdory vyšetřování a tlaku vedení AfD

Spolkový poslanec Alternativy pro Německo a dvojka kandidátky strany do Evropského parlamentu Petr Bystroň chce ve volební kampani pokračovat. Bystroň to v neděli večer řekl agentuře ČTK.

Po Svaté by si Bohdalová přála roli v komedii. Nejlépe o vitální stoleté ženě

Herečka Jiřina Bohdalová se po pěti letech vrací v hlavní roli na televizní obrazovku. Drama Svatá režiséra Jiřího Stracha vypráví o ženě, kterou dobíhá vlastní minulost. Bohdalová loni ukončila kariéru na divadelním jevišti. Na filmovém plátně a televizních obrazovkách se objevuje už 87 let. Podle svých slov by příště nejraději hrála v komedii o vitální stoleté ženě. Spoléhá v tomto ohledu na scenáristu Svaté Marka Epsteina, s nímž dlouhodobě spolupracuje.

Novela vodního zákona zruší některé jezy, dopad bude mít i na elektrárny

V Evropském parlamentu a na ministerstvu životního prostředí momentálně vznikají nové normy pro české řeky. Díky nim mohou zmizet některé jezy, což může pomoct rybám v migraci. S rušením jezů už dopředu počítá novela vodního zákona, se kterou ale nesouhlasí mnozí provozovatelé malých vodních elektráren. Právě na ně budou mít změny totiž velký dopad.

Hnutí ANO si v modelu Kantaru dál pohoršilo, pětikoalice by ale většinu neměla

V novém volebním modelu agentury Kantar hnutí ANO vykázalo tak jako o měsíc dřív pokles preferencí. Nadále však podle průzkumu zůstává s náskokem na prvním místě. U zbylých stran se podpora voličů jeví podle modelu stabilně, meziměsíčně se změnila nanejvýš o procentní bod. Pokud by strany kandidovaly samostatně, do sněmovny by se dostalo šest subjektů. Průzkum, který ukazuje aktuální rozložení politické podpory, zpracovala agentura pro Českou televizi.

Oba několikametroví motýli už jsou na budově obchodního domu Máj

Na fasádu obchodního domu Máj na pražské Národní třídě dělníci namontovali i druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První plastika byla na fasádu ve Spálené ulici připevněna už v sobotu. Kdy začnou plastiky hýbat mechanickými křídly, není jasné, podle mluvčí investora Michaely Fialoéá Rozšafné to v neděli ještě nebude. V křižovatce se na chodnících po celý víkend shlukovali lidé, kteří si motýly fotografují.
Přímý přenos vysílání ČT24 (zdroj: ČT24)
On-line přenos

Krátké zprávy

 • 22:30

  Slovenský soud poslal do vazby muže, který vyhrožoval ministrovi a poslancům,  uvedla televize Markíza. Podle stanice ho zadrželi policisté před několika dny a od té doby byl v cele. Vyšetřovatel jej obvinil z nebezpečného vyhrožování. V případě prokázání viny u soudu mu hrozí vězení na šest měsíců až tři roky.

 • 21:46

  Spolkový poslanec Alternativy pro Německo a dvojka kandidátky strany do Evropského parlamentu Petr Bystroň chce ve volební kampani pokračovat. Hodlá také podniknout právní kroky proti policejní prohlídce své poslanecké kanceláře. Bystroň, který je českého původu, čelí podezření, že dostával úplatky od proruské sítě. Poslanec to opakovaně popřel.

 • 20:53

  Známý slovenský podnikatel Jozef Majský zemřel ve věku 78 let. Slovenská média připomněla, že svého času byl ve své vlasti odsouzen za tunelování nebankovních společností. Jeho společnosti Sipox na počátku tisíciletí patřila česká automobilka Liaz v Mnichově Hradišti a sám Majský si v českém vězení odpykával trest uložený na Slovensku, než byl podmínečně propuštěn.

 • 20:36

  Íránský Červený půlměsíc popřel zprávy íránských státních médií o nálezu havarovaného vrtulníku, na jehož palubě byl prezident Ebrahím Raísí.

 • 20:19

  Pátrací týmy našly havarovaný vrtulník, na jehož palubě byl íránský prezident Ebrahím Raísí, uvedla státní televize. Informovala o tom agentura Reuters.

Stanjura by uvítal, kdyby Novotný sám odešel z ODS

Místopředseda ODS Zbyněk Stanjura by uvítal, kdyby se starosta pražských Řeporyj Pavel Novotný rozhodl sám odejít z ODS. Důvodem jsou jeho výroky na adresu nemocné dcery hudebníka Felixe Slováčka. Stanjura to uvedl v Otázkách Václava Moravce. Novotný serveru iDnes.cz pouze řekl, že děkuje za názor. Zda odchod ze strany zvažuje, neuvedl.

D11 se začne stavět na podzim, D49 bude hotová do konce roku, věří šéf silničářů

Dálnice D11 od hranic s Polskem k Trutnovu by se mohla začít stavět v září nebo říjnu. Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Radka Mátla je to nejzazší termín. Je přesvědčen, že do té doby se podaří vyřídit veškeré možné stížnosti vyloučené společnosti Budimex. Bez zahájení prací na D11 by se zásadně zkrátila celková délka dálničních úseků, které se letos začnou stavět. Hrozí také, že klesne očekávaná rekordní délka úseků, které se letos otevřou – to kvůli rozsudku, který zrušil pravomoc stavebního povolení na dálnici D49. Mátl ale stále věří, že se podaří situaci vyřešit tak rychle, že se letošní termín stihne. Šéf ŘSD byl hostem Otázek Václava Moravce.
MS v hokeji

Kde koupit vstupenky, jak se dostat k halám a kdy hrají Češi? Vše, co potřebujete vědět o hokejovém šampionátu

Dají se ještě sehnat vstupenky? Jak se dopravit k arénám? A jakým způsobem se zachytí falešné vstupenky? Organizátoři mistrovství světa v hokeji vydali řadu doporučení pro fanoušky, kteří se chystají ve dnech od 10. od 26. května navštívit šampionát v Praze a Ostravě. Web ČT24 nabízí podrobné informace pro hokejového fanouška před největší tuzemskou sportovní akcí roku včetně instrukcí, kde sledovat utkání živě mimo arény a novinek z vysílání České televize, která nabídne všech 64 zápasů v přímém přenosu.

Obrazem

Vše k tématu
Načítání...

Ruská rafinerie přerušila po dronovém útoku provoz. Bezpilotní stroje útočily i na Ukrajinu

Ropná rafinerie v Slavjansku na Kubani v ruském Kransodarském kraji přerušila provoz. Ruské zdroje předtím hovořily o dronovém útoku. Moskevské ministerstvo obrany ovšem zároveň tvrdilo, že ruské síly sestřelily několik ukrajinských dronů a také střel ATACMS. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci sestřelila 37 útočných dronů nad osmi oblastmi země. V Charkovské oblasti kvůli ruským útokům zemřelo jedenáct lidí.
10:26Aktualizovánopřed 1 h hodinou|

Mezinárodní tým z Brna naučil bakterii zpracovávat cukr z biomasy. Přinese to účinnější „buněčné továrny“

Tým vědců z Ústavu experimentální biologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity odhalil, jak se bakterie adaptují na nové zdroje uhlíku a energie. Vyvinul účinný postup, který umožňuje proces urychlit a využít v moderních biotechnologiích při produkci užitečných látek.
před 12 h hodinami|

Bouřky budou ojedinělé, mohou se ale vyskytnout téměř v celé zemi

Silné bouřky se mohou odpoledne vyskytnout ve většině republiky kromě jižní Moravy. Český hydrometeorologický ústav upřesnil svoji původní výstrahu, která se týkala úplně celého území. Ujistil zároveň, že silné bouřky budou ojedinělé a zasáhnou jen malé oblasti.
před 11 h hodinami|

Prodej elektromobilů se zvyšuje, pomohl program pro podnikatele

Prodej nových elektromobilů v Česku v dubnu meziročně vzrostl o čtvrtinu. Bylo to poprvé, co se projevila podpora na pořízení takových aut. O tu mohou podnikatelé žádat od poloviny března letošního roku. Zájem o pořízení více elektromobilů živnostníci spíš nemají, podporu žádají většinou na jedno auto.
před 16 h hodinami|

Americký poradce pro bezpečnost jedná na Blízkém východě o arabsko-izraelských vztazích a situaci v Gaze

Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan má za sebou jednání se saúdským korunním princem Muhammadem bin Salmánem a čeká ho setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Jeho cesta na Blízký východ je zaměřena na aktuální konflikt Izraele a palestinského teroristického hnutí Hamás, v Saúdské Arábii hovořil s korunním princem také o dokončení širší dvoustranné dohody.
před 13 h hodinami|