Zpravodajský web ČT24

Fanoušci na náměstích sledovali hokejové finále a slavili české zlato

Davy sledovaly finále hokejového šampionátu mezi Českem a Švýcarskem na pražském Staroměstském náměstí, velkoplošné obrazovky ale byly také v Brně, Českých Budějovicích i dalších městech. Závěrečné minuty zápasu viděly v České televizi podle předběžných údajů více než tři miliony diváků.

Zóna ČT24: Dezinformace o atentátníkovi vyostřují atmosféru na Slovensku

Od šokujícího atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica utekly už skoro dva týdny. Vypjatou situaci v zemi vyostřují internetové dezinformace. Útočníka spojovaly falešné zprávy například s členstvím v liberálním hnutí Progresívne Slovensko nebo napojením na Kyjev. Dezinformace se šířily nejen ve slovenštině, ale i v angličtině.

Z regálů zbyly hrubé konstrukce. Štáb ČT točil v troskách charkovského hobbymarketu

Nos dráždí zápach spálených chemikálií ze stavebního materiálu. Zpravodajka ČT Darja Stomatová a kameraman Ján Schürger natáčeli ve skladové části charkovského hobbymarketu zasaženého ruským útokem. Do hloubi budovy se hodinu po útoku mohli dostat jenom hasiči v ochranné masce.

Za polarizaci mohou lidé, ne politici, míní Topolánek. Rusnok kritizuje tlak na okamžité výsledky

Příčiny rozdělení společnosti v Česku i na Slovensku nevidí bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek přímo v politicích, viní z toho lidi. Politici podle něj pouze reagují na poptávku ve společnosti, a pokud má část veřejnosti „proruský resentiment“, projeví se to i v parlamentu. O dopadu polarizace na ekonomiku i o rozdílu národních mentalit debatoval v Otázkách Václava Moravce s bývalým úřednickým premiérem Jiřím Rusnokem a exšéfem slovenské vlády Eduardem Hegerem.

Litevským prezidentem bude dál Nauséda, premiérka přiznala porážku

Litevská premiérka Ingrida Šimonytéová přiznala porážku v prezidentských volbách, ve kterých vyzvala současnou hlavu státu Gitanase Nausédu. Průběžné výsledky ukazují, že výrazně zaostává za svým politickým soupeřem, napsala agentura Reuters. Podle serveru Delfi má Nauséda po sečtení hlasů ve více než dvou třetinách volebních místností přes osmdesát procent.
Přímý přenos vysílání ČT24 (zdroj: ČT24)
On-line přenos

Krátké zprávy

 • Neděle 26. května 2024
 • 23:58

  Při sobotním ruském vzdušném útoku naváděnými leteckými pumami na hypermarket se stavebními potřebami v Charkově zahynulo nejméně 14 lidí, další čtyři desítky utrpěly zranění, uvedl ve svém videoposelství ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a na platformě Telegram šéf oblastní správy Oleh Syněhubov, který odpoledne informoval o 16 obětech. Později však bilanci upravil.

 • 23:04

  Před oslabením vojenské podpory Ukrajiny varoval při své návštěvě Německa francouzský prezident Emmanuel Macron. Pomoc napadené zemi byla jedním z témat jednání s německým prezidentem. Návštěva francouzského prezidenta v Německu se uskutečnila téměř po čtvrtstoletí. Macron přijel potvrdit pevnost vzájemného partnerství, ale i tlumit rozdíly v názorech na některé mezinárodní otázky. „Mír znamená umožnit zemi bránit své hranice a suverenitu,“ sdělil také Macron.

 • 22:51

  Čeští hokejisté slaví po 14 letech zlato na mistrovství světa. Ve finále v Praze porazili Švýcarsko 2:0.

 • 22:34

  Agentury AP a Reuters s odvoláním na zdravotníky v Gaze informují o obětech izraelského útoku na oblast Rafahu. Agentura AP píše, že si letecký útok vyžádal 22 obětí, když zasáhl stany vysídlenců, Reuters informuje o nejméně 30 mrtvých a řadě zraněných. Agentura AFP cituje palestinský Červený půlměsíc, který hovoří o „velkém počtu“ mrtvých a zraněných v oblasti, která byla u Rafahu Izraelci označena jako humanitární zóna.

 • 21:28

  Litevská premiérka Ingrida Šimonytéová přiznala porážku v prezidentských volbách, ve kterých vyzvala současnou hlavu státu Gitanase Nausédu. Průběžné výsledky ukazují, že výrazně zaostává za svým politickým soupeřem, napsala agentura Reuters. Podle serveru Delfi má Nauséda po sečtení hlasů ve více než dvou třetinách volebních místností přes 80 procent hlasů.

Obrazem

Vše k tématu

Barcelona zápolí s přemírou turistů. Virtuálně zrušila linku autobusu, kterou přehlcovali

Barcelona vyhodnocuje, nakolik fungují opatření proti přemíře turistů. Minulý měsíc nechala radnice vymazat z mobilních map autobusovou linku k druhému nejnavštěvovanějšímu místu v katalánské metropoli. Tím je Parc Güell od architekta Antoniho Gaudího, do kterého už může vstoupit jen patnáct tisíc lidí denně. Město se chystá zavést i další opatření proti turistickému náporu.
před 18 h hodinami

Bek chce navýšit rozpočet resortu školství o desítky miliard

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) chce ve státním rozpočtu na příští rok zajistit desítky miliard korun navíc pro svůj resort. Zároveň zmínil, že kraje už dostaly 800 milionů korun, které chybí na platy nepedagogů. Podle předsedy Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Františka Dobšíka je i přes dodatečné peníze stále problém s financováním těchto pracovníků a některé školy zvažují propouštění. Uvedli to v Otázkách Václava Moravce.
před 9 h hodinami

Lídři několika zemí EU budou v Praze na pozvání premiéra Fialy jednat o pomoci Ukrajině

Do Prahy přijedou v úterý na pozvání premiéra Petra Fialy (ODS) lídři některých zemí Evropské unie jednat o muniční pomoci, protivzdušné obraně Ukrajiny a spolupráci v obranném průmyslu. Pracovní večeře v Kramářově vile se podle mluvčí vlády Lucie Ješátkové zúčastní například polský prezident Andrzej Duda, předsedkyně dánské vlády Mette Frederiksenová, nizozemský premiér Mark Rutte a lotyšská premiérka Evika Siliňová.
včeraAktualizovánopřed 15 h hodinami
Načítání...

Vláda se neshoduje na zákonu proti bytové nouzi. Části koalice vadí noví úředníci

V Česku je podle ministerstva pro místní rozvoj víc než milion a půl osob ohrožených bytovou nouzí. Nově pro ně má vzniknout systémová podpora, která počítá s vytvořením skoro dvou set nových úřednických pozic. To vnímá jako problém ODS i TOP 09 a o návrhu chtějí ještě diskutovat.
před 20 h hodinami|

ČHMÚ varoval před silnými bouřkami

Český hydrometeorologický ústav v neděli varoval před silnými bouřkami, výstraha platila do 20:00 pro celou republiku. Varování před bouřkami vydal ústav už pro pátek a sobotu, očekává je také v dalších dnech.
včeraAktualizovánopřed 3 h hodinami|

Protivládní demonstranti se v Tel Avivu střetli s policií, požadují návrat rukojmí a nové volby

V izraelském Tel Avivu se v sobotu odehrály potyčky mezi policií a protivládními demonstranty, informovaly zpravodajské agentury. Protestující mimo jiné žádali návrat rukojmí, která od loňského října až dosud zadržuje v Pásmu Gazy teroristické hnutí Hamás. Agentura Reuters s odkazem na prohlášení činitele Červeného půlměsíce a zprávu egyptské televize al-Káhira zároveň v neděli ráno napsala, že do Gazy začala znovu proudit humanitární pomoc přes přechod Kerem Šalom, který byl téměř nepřetržitě uzavřen od začátku května, kdy na něj zaútočil Hamás.
včeraAktualizovánopřed 12 h hodinami|

Pro záchranu jiných nasazují život. Charkovští hasiči se neobejdou bez neprůstřelných vest

V době, kdy Ukrajina vzdoruje ruské agresi, tamní hasiči nebojují jenom s plameny. Tragické scény po útocích ruských zbraní vidí každý den. Nebezpečí jim navíc hrozí nejen kvůli náplni jejich práce, místa dopadů bývají opakovaně ostřelována. V Charkově natáčel štáb ČT se zpravodajkou Darjou Stomatovou.
před 17 h hodinami|

Česko předvádí zájem o hokejové mistrovství

Hokejový zápas mezi Českem a Švédskem sledovali lidé napříč republikou. Fandilo se doma u televizí i v ulicích, restauracích nebo třeba domovech pro seniory. Zájem o mistrovství je velký, zaznamenalo rekord v návštěvnosti. Na turnaj dosud zavítalo přes 754 tisíc diváků, čímž překonali maximum z roku 2015, kdy se hrálo také v Česku.
včera|