Zpravodajský web ČT24

Nejlepší vyhrál, shodují se politici na Dukovanech. Zvládneme to, říká Drábová

Nabídka jihokorejské KHNP byla lepší v klíčových parametrech, uvedl v Událostech, komentářích ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) v souvislosti s tendrem na dostavbu jaderného bloku v Dukovanech. Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala ocenil, že vláda vybrala nejlepší nabídku, aniž by se dívala na geopolitiku, a že prosadila šedesátiprocentní účast českých firem.

Soud zahladil trest exhejtmanovi Krkoškovi, píší Seznam Zprávy

Okresní soud v Bruntále na konci června zahladil trest bývalému moravskoslezskému hejtmanovi Janu Krkoškovi (dříve ANO), kterého letos v březnu pražský soud odsoudil k peněžitému trestu za účast na podplácení lékařů. Informoval o tom ve čtvrtek web Seznam Zprávy. Soud tím vyhověl Krkoškově žádosti. Nyní se na exhejtmana musí pohlížet jako na bezúhonného.

Vance slíbil klást USA na první místo, kritizoval Čínu i pomoc Ukrajině

Americký senátor J.D. Vance, kterého si republikánský exprezident Donald Trump vybral jako viceprezidentského kandidáta do listopadových prezidentských voleb, v projevu na sjezdu Republikánské strany v Milwaukee sliboval klást na první místo Američany a jejich potřeby, upřednostňovat pracující lid před obchodníky z Wall Streetu či výstavbu továren. Kritizoval Čínu i pomoc Ruskem napadené Ukrajině. Naopak bránil neochotu Donalda Trumpa uznat porážku v prezidentských volbách před čtyřmi lety.

NASA zrušila vozítko VIPER, mělo hledat vodu na Měsíci

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ukončil vývoj robotického vozítka VIPER, které mělo na Měsíci pátrat po vodě a dalších zdrojích. Důvodem jsou hlavně rostoucí náklady projektu, odkládání startu, ale také možné ohrožení jiných projektů, shrnula NASA.

Biden měl pozitivní test na covid-19, ruší program a míří do izolace

Americký prezident Joe Biden měl pozitivní test na covid-19. Projevují se u něj mírné příznaky nemoci, má kašel a rýmu a je celkově malátný. Biden měl vystoupit na akci v Las Vegas, odjel ale domů a bude v izolaci, oznámil podle agentur Bílý dům.
Přímý přenos vysílání ČT24 (zdroj: ČT24)
On-line přenos

Krátké zprávy

 • 10:49

  Piráti navrhují omezit reklamu na alkohol a zavést varování na etiketách. Podporu chtějí získat v koalici i sněmovně. Návrhy chtějí prosadit do voleb.

 • 10:38

  Výroba osobních aut byla v letošním prvním pololetí v Česku nejvyšší od vzniku státu. Automobilky v Česku vyprodukovaly 774 310 vozů, což je meziroční nárůst o 4,9 procenta. Vyšší byla také výroba nákladních vozidel a motocyklů, klesla naopak produkce autobusů. Podíl elektrických vozidel činil osm procent, oznámilo Sdružení automobilového průmyslu.

 • 10:27

  Mediální skupina CMI France, kterou vlastní český miliardář Daniel Křetínský, chce založit novou televizní stanici a uchází se o frekvence, informují francouzská média.

 • 10:22

  Léků, u kterých musí lékárny od června hlásit zásoby kvůli riziku jejich nedostupnosti, jsou už téměř tři desítky. Vyplývá to ze seznamu opatření vydaných Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Od června musí výrobce lék dodávat ještě jeden až dva měsíce po přerušení výroby, zásoby musí držet i distributor a spolu s lékárnami je u takto označených léků každý den hlásit. Při neplnění nových povinností hrozí až dvacetimilionová pokuta.

 • 10:10

  Česko dosud letos obdrželo kompenzaci za vojenský materiál dodaný Ukrajině z Evropského mírového nástroje (EPF) ve výši téměř 245 milionů korun. Dalších zhruba 127 milionů by mělo získat do konce roku. Více než 35 milionů korun pak Česko obdrželo za výcvik ukrajinských vojáků. Informovalo o tom ministerstvo obrany.

 • 10:09

  Naše doba je poznamenána hlubokou úzkostí, řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v Evropském parlamentu. Zmínila obavy mladých lidí ohledně nákladů na bydlení či tlak, kterému čelí zemědělci.

 • 10:02

  Krveprolití v Pásmu Gazy musí okamžitě přestat, řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová europoslancům, kteří mají dnes hlasovat o tom, zda politička setrvá ve své funkci i v dalším pětiletém období. Bezpečnost všech stran konfliktu na Blízkém východě podle von der Leyenové zaručí jen dvoustátní řešení, tedy fungování palestinského státu po boku Izraele.

Obrazem

Vše k tématu
Načítání...

Na českém velvyslanectví v Paříži hořelo

Na českém velvyslanectví v Paříži ve středu vypukl požár. Informaci potvrdil mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake. Tři lidé utrpěli lehká zranění. Požár už je pod kontrolou.
včeraAktualizovánopřed 14 h hodinami|

SOUHRN: Zásadní události středy 17. července

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí tohoto dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem.
včeraAktualizovánopřed 16 h hodinami|

Nové jaderné bloky v Dukovanech mají postavit Korejci

Dva nové jaderné bloky v Dukovanech má postavit jihokorejská společnost KHNP, na brífinku po středečním jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Aktuálně nabízená cena za jeden blok při výstavbě celkem dvou reaktorů je 200 miliard korun. Jde o sumu v současných cenách. Vláda zatím rozhodla jen o stavbě bloků v Dukovanech, s vítězným KHNP bude jednat o opci na další dva reaktory v Temelíně. Za výhodnou označila nabídku jihokorejské firmy také opozice.
včeraAktualizovánopřed 15 h hodinami|

Nezisková organizace instaluje „nezničitelná“ okna napříč Ukrajinou

Za osmadvacet měsíců ruské agrese zničily boje a ostřelování podle odhadů Kyjevské ekonomické školy na 220 tisíc soukromých domů. Rekonstrukce vyžadují čas i peníze, a to v nelehké době, kdy je konec války stále v nedohlednu. S pomocí přispěchaly neziskové organizace. Insulate Ukraine nabízí Ukrajincům například okna z polyetylenu, která jsou odolná vůči tlakovým vlnám a zároveň dobře izolující pro doby tuhé ukrajinské zimy.
před 12 h hodinami|

Na cestovní doklady se stojí fronty

Řada lidí, kteří plánují v létě vycestovat do zahraničí, si nechává dělat nové doklady až na poslední chvíli. Na úřadech se tak tvoří fronty. Cestování tento rok neulehčí ani letos představená e-občanka, která v zahraničí neplatí.
před 14 h hodinami|