Zpravodajský web ČT24

Čínský globální e-shop Temu používá žraločí praktiky. Riziko představuje i sběr dat, míní expert

Evropští prodejci čelí silné asijské konkurenci. Unijní trhy čím dál víc ovládají společnosti s takzvanou rychlou módou a dalšími velmi levnými produkty. Čínské společnosti ale často nabízejí nízkou kvalitu a používají nelegální marketingové praktiky. Státy proto chtějí přijít s vyšší regulací.

V Rusku se krade všude, horší než korupce je zrada, říká Romancov

V nejvyšších kruzích ruské armády se začalo bojovat s korupcí. Několik funkcionářů už policie zadržela, ministra obrany Sergeje Šojgua Vladimir Putin přesunul jinam. Politický geograf z FSV UK Michael Romancov si myslí, že Putinova moc je v tuto chvíli naprosto pevná, korupce je však integrální součástí fungování jeho režimu. Horší by byla zrada, sdělil v Interview ČT24.

Izrael v noci dál útočil na Rafah. Nařízení Mezinárodního soudního dvora navzdory

V noci na sobotu pokračovaly izraelské údery na Rafah na jihu Pásma Gazy. V pátek přitom Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafahu, což Jeruzalém odmítl. Údery a boje izraelské armády s palestinským teroristickým hnutím Hamás podle agentury AFP neutichly ani na dalších místech, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.

Soudkyně odmítla stáhnout obvinění herce Baldwina z neúmyslného zabití

Soudkyně v americkém státě Nové Mexiko zamítla žádost herce Aleca Baldwina o zrušení obvinění z neúmyslného zabití, jemuž čelí kvůli smrtícímu výstřelu při natáčení westernu Rust v roce 2021, píše agentura AP. Soud s hercem začne 10. července.

Od Destinnové po Koženou. České primadony z MET se sešly na výstavě v Národním muzeu

Metropolitní opera v New Yorku, zkráceně označovaná MET, patří k nejvýznamnějším divadelním scénám na světě. Vystupovat zde je vnímáno jako prestižní. Výstava v Národním muzeu, nazvaná České primadony v MET opeře, připomíná prostřednictvím kostýmů ze sbírek obou institucí stopy českých pěvkyň. Mnohdy se zasloužily o uvedení českých oper na americkém jevišti.
Přímý přenos vysílání ČT24 (zdroj: ČT24)
On-line přenos

Krátké zprávy

 • 09:43

  Více než tři čtvrtiny Čechů souhlasí se zákazem prodeje energetických nápojů dětem a mladistvým, vyplývá z dubnového on-line průzkumu agentury NMS Market Research. S omezením více souhlasí ženy, méně lidé do 34 let. Zákaz prosazují někteří poslanci, legislativní návrh ale zatím nepředložili.

 • 09:13

  Ruská armáda od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla o půl milionu mužů, tvrdí ukrajinský generální štáb. Údaj nelze nezávisle ověřit.

 • 08:56

  V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafah na jihu Pásma Gazy. Z místa o tom informovali reportéři agentury AFP. V pátek Mezinárodní soudní dvůr v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafahu, což Jeruzalém odmítl. Údery a boje izraelské armády s palestinským teroristickým hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech Pásma Gazy.

 • 08:45

  Většina Ukrajinců, kteří po napadení své země Ruskem získali v Česku dočasnou ochranu, dostává od státu potřebné informace rychle a kvalitně, ukázal průzkum, který pro ministerstvo vnitra provedla společnost SocioFaktor. Uprchlíci využívají k získávání informací především internet, blízké osoby z komunity a sociální sítě. Těmito kanály ale často nelze oslovit takzvané zranitelné osoby, například seniory, kteří k nim nemají přístup, uvedl resort. Výsledky využije pro další zlepšení služeb ze strany státních institucí i neziskových organizací.

 • 07:48

  Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje, píše agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Obrazem

Vše k tématu

Turistický svět je nám trochu ukradený, myslí si Janek Rubeš

O Praze natáčí Janek Rubeš pro zahraniční i české turisty, hlavně ale přímo v terénu. „Nejsme jako youtubeři, kteří sedí v pokojíčku a říkají, jak se na Staroměstském náměstí podvádí. Přece si to tam musíme jít natočit,“ říká spoluautor kanálů Honest Guide a Kluci z Prahy. V podcastu Background ČT24 odhaluje nejen zákulisí tvorby úspěšných videí.
před 14 h hodinami

Ministr financí navrhne pro příští rok rozpočet s deficitem 235 miliard

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) chce vládě předložit návrh rozpočtu na příští rok se schodkem maximálně 235 miliard korun. Řekl to České televizi. Plánovaný deficit by tak měl oproti letošku klesnout nejméně o sedmnáct miliard. V příštích měsících tak čekají kabinet debaty, kam dát peněz víc a kde naopak škrtat. Většina jeho členů se netají tím, že ve volebním roce budou pro své resorty žádat miliardy navíc. Se snižováním schodku ale souhlasí většina vládních stran, ačkoliv jejich konkrétní představy jsou odlišné. Například TOP 09 požaduje ještě výraznější úspory než ministr financí. Prioritami mají podle koalice zůstat investice do bezpečnosti, obrany a dopravní infrastruktury.
před 13 h hodinami
MS v hokeji

Kde koupit vstupenky, jak se dostat k halám a kdy hrají Češi? Vše, co potřebujete vědět o hokejovém šampionátu

Dají se ještě sehnat vstupenky? Jak se dopravit k arénám? A jakým způsobem se zachytí falešné vstupenky? Organizátoři mistrovství světa v hokeji vydali řadu doporučení pro fanoušky, kteří se chystají ve dnech od 10. od 26. května navštívit šampionát v Praze a Ostravě. Web ČT24 nabízí podrobné informace pro hokejového fanouška před největší tuzemskou sportovní akcí roku včetně instrukcí, kde sledovat utkání živě mimo arény a novinek z vysílání České televize, která nabídne všech 64 zápasů v přímém přenosu.
30. 4. 2024Aktualizováno6. 5. 2024, 20:44
Načítání...

USA oznámily nový balík vojenské pomoci Ukrajině. Jde především o munici

Spojené státy připravily pro Ukrajinu nový balík vojenské pomoci, jehož hodnota se odhaduje na 275 milionů dolarů (přes šest miliard korun), oznámilo v pátek americké ministerstvo obrany. Veřejný seznam dodávaných položek tvoří především různé druhy munice, včetně střel do raketometů HIMARS nebo naváděné letecké munice.
včeraAktualizovánopřed 11 h hodinami|

Zastavte ofenzivu v Rafahu, nařídil Mezinárodní soudní dvůr Izraeli. Jednáme v sebeobraně, zní z Tel Avivu

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) nařídil Izraeli zastavit ofenzivu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Soud také nařídil, aby Jeruzalém otevřel hraniční přechod v Rafahu pro humanitární pomoc. Podnět k haagskému soudu podala Jihoafrická republika. Židovský stát, který v bojích hodlá pokračovat i nadále, v reakci na rozsudek uvedl, že jedná v sebeobraně, což je v souladu s mezinárodním právem. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu bude podle stanice al-Džazíra o rozhodnutí soudu jednat s klíčovými ministry, účastnit se má i právní poradce vlády.
včeraAktualizovánopřed 12 h hodinami|

Obyvatelé Dobkovic na Děčínsku v referendu odmítli hazard na území obce

Obyvatelé Dobkovic na Děčínsku, které mají zhruba 650 obyvatel, v pátek v referendu odmítli hazard na území obce. Referendum se konalo kvůli uvažovanému kasinu. Zúčastnilo se ho 301 z 529 oprávněných voličů, je tak platné. S tím, aby obec hazard zakázala, souhlasilo 165 voličů. Naopak 133 nesouhlasilo. Tři hlasy byly neplatné. Referendum je závazné, informovala předsedkyně komise Lenka Horanská.
před 11 h hodinami|

Moskva odstranila bóje na hranici s Estonskem. Nepřijatelné, reagoval šéf diplomacie EU

Evropská unie odsoudila, že ruští pohraničníci odstranili z řeky Narvy některé z bójí, které tam umístilo Estonsko k vyznačení hranice mezi oběma zeměmi. Šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell prohlásil, že „takové akce jsou nepřijatelné“. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že Severoatlantická aliance stojí solidárně po boku Estonska proti jakémukoli ohrožení jeho suverenity.
včeraAktualizovánopřed 14 h hodinami|

Z lesa na Kroměřížsku se podle místních šíří kůrovec. Chtějí se obrátit na inspekci

Cetechovice na Kroměřížsku se chystají obrátit na Inspekci životního prostředí kvůli údajně zanedbanému lesu u obce. Místní a lesníci si stěžují na souše, ze kterých se šíří kůrovec na okolní pozemky. Za podobnou praxi v posledních letech několikrát uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) vlastníkům lesů pokuty.
před 11 h hodinami|