TÉMA

Tomáš Vocelka

Lidé emocemi vytvářejí nová díla, to umělá inteligence nedokáže, říká fotograf Vocelka
O možnostech umělé inteligence se diskutuje ve světě stále více. Chatovací programy umožňují lidem, aby s ní vedli rozhovory, zkoumali její reakce i argumenty. Další projekty zase podle zadaných kritérií převádějí i absurdní představy do vizuální podoby. Svůj postoj k jejímu využití proto hledají například školy či pořadatelé fotografických soutěží.
20. 4. 2023|
Design a spiritualita. Sony World Photography Awards ocenily snímky z českého krematoria pro mazlíčky
Český fotograf Tomáš Vocelka uspěl v soutěži Sony World Photography Awards. „Vyzařují klid, smíření, ztrátu i něco nad tímto světem,“ ocenila porota snímky ze souboru Věčná loviště. Zachycují krematorium pro domácí mazlíčky, které v opuštěném areálu bývalé raketové základny na Kladensku vzniklo podle projektu architektonického studia Petra Hájka. Vocelka pietní místo nafotil pro deník Aktuálně.cz. Snímky, které jsou podle poroty propojením mezi designem a spiritualitou, zvítězily v kategorii Architektura nad abstraktními fotografiemi budovy německé výtvarné školy Bauhaus a poetickou dokumentací z čínského staveniště.
15. 4. 2021|
„Fotím spíš přes pocity,“ říká Tomáš Vocelka nominovaný za fotografie z krematoria pro mazlíčky
Český fotograf Tomáš Vocelka se dostal mezi finalisty jedné z nejvýznamnějších fotografických soutěží Sony World Photography Awards. Nominován je v kategorii architektura za sérii ze zvířecího krematoria Věčná loviště, které na Kladensku navrhlo studio architekta Petra Hájka.
3. 3. 2021|