TÉMA

Tomáš Vlach

V ústeckém Mojžíři se stupňují obavy z napadení, restaurace ani nechce na sídliště vozit pizzu
Ústecká radnice chce na sídliště Mojžíř poslat více strážníků a také asistentů prevence kriminality. Do vyloučené lokality přestaly v létě jezdit trolejbusy, nyní oznámila jedna z ústeckých restaurací, že končí s rozvážkami do Mojžíře. Důvodem mají být incidenty s obyvateli a údajné vyhrožování násilím.
29. 9. 2023|
Bývalé ubytovny v Ústí nad Labem se mění na byty. Obyvatele bude město vybírat
Jednu z dříve problémových ubytoven v Krásném Březně před časem koupilo město a přestavělo ji na nájemní byty. Jejich nové obyvatele chce Ústí nad Labem pečlivě vybírat. Další ubytovny postupně developeři proměňují v luxusní bydlení hotelového typu.
6. 4. 2023|
Novinář musí na frontě vydržet víc než voják. Hrůzy z války je třeba vidět, míní reportér Vlach
Novináři nemusí na rozdíl od vojáků střílet a zabíjet, přesto to mají podle Tomáše Vlacha na frontě v lecčem těžší. Nejsou součástí žádné struktury a v některých situacích si musejí poradit sami, třeba když jim hrozí zatčení nebo únos, říká válečný reportér a bývalý voják, který se věnoval konfliktům v Afghánistánu i na Ukrajině, kde nedávno natáčel také umučená těla padlých vojáků. Je potřeba, aby to svět viděl, vysvětluje. V podcastu Background ČT24 popisuje i práci humanitárního pracovníka nebo vzpomínky z převozu uzbeckých dětí do Česka.
30. 3. 2023|Šimon Rogner
Reportéři ČT: Ukrajinští vojáci vyhlížejí moderní zbraně ze Západu, v Bachmutu zůstávají poslední civilisté
V obklíčeném Bachmutu stále zůstávají dva tisíce civilistů. Jako jedna z posledních novinářek tam minulý týden byla i reportérka Lenka Klicperová. Tomáš Vlach zase přináší svědectví z fronty, kde mluvil s vojáky, kteří s nasazením brání svoji zemi a vyhlížejí slíbenou pomoc ze Západu. Oba natáčeli pro Reportéry ČT.
14. 3. 2023|
Situace u Bachmutu je extrémně napjatá, uvádí Kyjev. Rusko u města posílilo své pozice
Žoldnéři z ruské Wagnerovy skupiny se snaží obklíčit Bachmut a situace kolem města je extrémně napjatá. Ukrajinské mediální platformě Military Media Center to sdělil velitel ukrajinských pozemních sil Oleksandr Syrskyj. Rusové podle ukrajinské armády posilují své pozice u města.
28. 2. 2023Aktualizováno28. 2. 2023, 22:12|Matěj Lucovič
Reportéři ČT: Moldavsko se obává invaze, ruská menšina je podle Moskvy diskriminována
Moldavsko se obává rozšíření konfliktu z Ukrajiny na své území. V zemi žije početná ruská menšina, která dává najevo loajalitu Moskvě a která vytvořila separatistické území s názvem Podněstří. Minulý týden v Podněstří došlo k několika nevyjasněným útokům a z Kremlu začínají zaznívat vyjádření o porušování práv ruskojazyčného obyvatelstva, stejně jako tomu bylo před útokem na ukrajinský Donbas. Rusové žijící v Moldavsku ale podle svých slov žádnou diskriminaci nepociťují. O náladách místních natáčel v Podněstří a v Moldavsku pro pořad Reportéři ČT redaktor Tomáš Vlach.
3. 5. 2022|rp
Rabování, mučení a popravy. Reportéři ČT zaznamenali svědectví z Buči a dalších míst ruské zvůle
Buča, Borodjanka, Trosťanec – týden co týden přichází další jména ukrajinských obcí, které se stávají symbolem hrůzy, devastace a zločinů páchaných ruskou armádou. Invazní vojska po sobě zanechala rozbombardované domy, mrtvých jsou stovky a další těla obětí se stále nachází v troskách. Ti, kteří přežili, vypráví o rabovaní, mučení a popravách. Podle ukrajinské strany okupanti místním neposkytli ani základní pomoc. Pro pořad Reportéři ČT natáčel na místech masakrů civilistů Tomáš Vlach.
11. 4. 2022|rp
Rabující zloděje v ostřelovaných městech přivážou ke sloupům, reportuje Vlach o natáčení na Ukrajině
„Kyjev koncem února byl živým městem, dnes je z něj město duchů,“ říká redaktor Tomáš Vlach, který se právě vrátil z Ukrajiny. Tvrdí, že pro novináře ani humanitární pracovníky stále není těžké se do země dostat a dělat svou práci. Popsal různé podoby války, jak boje v okolí Kyjeva a situaci místních obyvatel, tak třeba práci ukrajinských technických služeb, nebo zacházení s rabujícími zloději.
18. 3. 2022|daz
Do konce roku zmizí z Běloruska svobodná média, předpovídají novináři. V bezpečí už nejsou ani v exilu
Režim Alexandra Lukašenka v Bělorusku soustavně postupuje proti novinářům, kteří nepracují pro státní média. V zemi už nezbývají téměř žádní opoziční novináři. Minulý víkend nechaly běloruské úřady v Minsku přistát letadlo, na jehož palubě seděl běloruský novinář, který se poslední dva roky ukrýval v Polsku. Několik dní předtím zablokovaly největší nezávislý zpravodajský portál a zadržely jeho novináře. Pohled na běloruskou mediální scénu skrz výpovědi novinářů, kteří v zemi ještě působí nebo nedávno působili, přináší pořad Newsroom ČT24.
30. 5. 2021|
Interview ČT24
Je těžké potkat v Bělorusku někoho, kdo má Lukašenka rád, říká novinář Vlach
V Bělorusku protestní nálady prostoupily i starší generaci, všímá si spolupracovník České televize novinář Tomáš Vlach. Měsíc po prezidentských volbách je přitom podle něj na ulici těžké natrefit na Lukašenkovy příznivce. Vlach, který byl hostem pátečního Interview ČT24, je však spíše skeptický vůči tomu, že by demonstrace mohly vést ke skutečným změnám.
11. 9. 2020|