TÉMA

Psí spřežení

Tip z iVysílání: Nejdelší evropský závod psích spřežení je zápřah i pro českou musherku

V Norsku se pořádá nejdelší evropský závod psích spřežení Finnmarksløpet. Na tisíc dvě stě kilometrů dlouhou trať se vydala také česká musherka Jana Henychová, doprovázená svými huskyi a štábem dokumentaristky Lindy Kallistové Jablonské. V iVysílání se lze její Psí láskou inspirovat do 21. února.
26. 1. 2021|

Snímek psů brodících se vodou upozornil na masivní tání ledu v Grónsku

Tým vědců působících v Grónsku zveřejnil alarmující snímek, na němž je vidět psí spřežení brodící se vodou na tajícím mořském ledu. Vědci s pomocí psího spřežení odváželi v polovině června přes zamrzlý Inglefieldův fjord na severozápadě Grónska zařízení z místní meteorologické stanice, rychle tající mořský led ale změnil jejich cestu v nebezpečné dobrodružství.
18. 6. 2019Aktualizováno22. 6. 2019, 11:34|

Mrazy a 300 kilometrů v Orlických horách. Na Šediváčkově longu letos startuje 700 psů

Evropští musheři se sjeli k 23. ročníku extrémního závodu psích spřežení v Orlických horách. Klání s názvem Šediváčkův long má letos ideální sněhové podmínky. Soutěže se účastní více než osmdesát závodníků z několika evropských zemí a téměř 700 psů různých plemen. Nejdelší trať je dlouhá 300 km a zahrnuje i noční bivak. Závod nese pojmenování po smutné události, při které byl během nultého ročníku akce místním myslivcem zastřelen zaběhlý husky jménem Šedivák.
24. 1. 2019|