TÉMA

Pol Point

Ministerstvo spravedlnosti chce umožnit soudní výslech svědka nebo znalce odkudkoli

Soudní výslech svědka nebo znalce odkudkoli by mohla umožnit novela trestního řádu. Zatím musí během videokonference u vyslýchaného být soudem pověřený člověk, který zajišťuje, že výpověď nikdo další neovlivňuje. Výslechy jsou tak omezené na budovy soudů, věznic nebo policejních služeben. Proti videokonferencím bez kontroly na místě je ale Nejvyšší soud.
15. 3. 2024|

Nedostatek policistů ve Šluknovském výběžku a na Chomutovsku pomohou řešit Pol Pointy

Policie v Ústeckém kraji pořídí dva takzvané Pol Pointy. Jsou to speciální mobilní buňky, které umožňují jednání s policií prostřednictvím videohovoru. Lidé v nebezpečí se v nich mohou zamknout a přivolat si pomoc nebo ohlásit trestnou činnost. Terminály mají částečně pomoci řešit nedostatek policistů v regionu. Na koupi buněk dostanou policisté milion korun od Ústeckého kraje, schválili to zastupitelé. Jeden Pol Point bude ve Šluknovském výběžku a druhý na Chomutovsku.
12. 9. 2023|

Štáb ČT vyzkoušel služebnu bez policistů. Podat trestní oznámení je díky ní jednodušší

Zvýšit dostupnost policie pro občany, kteří chtějí podat oznámení o spáchání trestného činu nebo jiného protiprávního jednání, pomůže moderní technika. Ve středních Čechách začali testovat služebnu bez policistů. Místnost nazvaná Pol Point je vybavena obrazovkou, kamerou, mikrofonem a napojením na operační středisko. Aktuálně je v provozu jedna na Karlštejně. Štáb zpravodajství České televize ji vyzkoušel.
21. 2. 2020|