TÉMA

Libčice nad Vltavou

Škody po nočních bouřkách doznívají hlavně na železnici. Z Prahy do Kralup se stále jezdí jednokolejně

Velké potíže ve středu přetrvaly ještě dlouho poté, co z Česka odešly prudké noční bouřky, a to hlavně na železnici. Skončila již úplná výluka na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou, která ovlivňovala dopravu na severovýchodě Čech i mezistátní provoz na lince Praha–Berlín. Hasiči v noci a nad ránem zasahovali na desítkách míst, stromy padaly nejen na tratě, ale i na silnice, domy či zaparkovaná auta. Počasí se zklidnilo již v noci, žádné bouřky nyní nejsou a přes den ani nemají být.
4. 10. 2023Aktualizováno4. 10. 2023, 19:22|

Soud zrušil verdikt nad bývalou ředitelkou libčické školy. Údajně měla falešný diplom

Krajský soud v Praze zrušil podmíněný trest, který kvůli zfalšování diplomu dostala bývalá ředitelka školy v Libčicích nad Vltavou u Prahy. Vyhověl tak odvolání státního zástupce. ČT to řekl Dominik Duchoň z Okresního soudu Praha-západ, který ženě uložil dvacetiměsíční podmínku. Žalobce požadoval vyšší trest, nesouhlasil ani s tím, že se žena nedopustila podvodu. Případem se bude znovu zabývat okresní soud.
26. 9. 2023|

Žena vedla základní školu v Libčicích s falešným diplomem, uvedl iROZHLAS. Hrozí jí osm let vězení

Ředitelka Základní školy v Libčicích nad Vltavou u Prahy měla podle policie falešný diplom, hrozí jí až osm let vězení, uvedl server iROZHLAS.cz. Okresní státní zástupce devětapadesátiletou ženu obžaloval z trestných činů podvodu a padělání a pozměnění veřejné listiny.
30. 3. 2023Aktualizováno30. 3. 2023, 19:51|

Vlak na Mělnicku usmrtil ženu, provoz mezi Kralupy a Prahou stál několik hodin

V Dolanech nad Vltavou na Mělnicku v úterý odpoledne srazil vlak ženu, nehodu nepřežila. Provoz na trati vedoucí do Německa byl mezi Kralupy nad Vltavou a Libčicemi nad Vltavou více než čtyři hodiny zastaven, mezi Prahou-Holešovicemi a Kralupy jezdily kyvadlově autobusy. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, informovala jejich mluvčí Michaela Richterová. Podle mluvčího Správy železnic Pavla Tesaře se provoz podařilo obnovit před 19:30.
21. 3. 2023Aktualizováno21. 3. 2023, 20:18|

Pohřešovanou ženu i její tříleté dítě našla horská služba mrtvé v lese u Růžové hory

Pohřešovanou čtyřicetiletou ženu z Prahy-západ a jejího tříletého syna našla horská služba mrtvé v lese u Růžové hory v Krkonoších. Příčinu jejich smrti policie vyšetřuje. Do pátrání se zapojilo 150 lidí z řad policie, horské služby a Správy Krkonošského národního parku a také horští záchranáři z Polska. Hledali je tři dny.
2. 1. 2023Aktualizováno2. 1. 2023, 13:31|

Pátrání po ženě a tříletém dítěti v Krkonoších bylo opět neúspěšné, hledal je i vrtulník

Ani nedělní rozsáhlé pátrání v Krkonoších po čtyřicetileté ženě a jejím tříletém synovi z okresu Praha-západ výsledek nepřineslo. Od rána do setmění po nich v terénu, stejně jako v sobotu, pátralo na 80 policistů, hasičů a členů horské služby. Díky zlepšenému počasí policie nasadila i vrtulník. Právě v Peci pod Sněžkou byl 27. prosince pohyb ženy s dítětem zaznamenán naposledy.
31. 12. 2022Aktualizováno1. 1. 2023, 18:06|

Na trať u Kralup nad Vltavou se vrátily vlaky, zatím na jednu kolej. Oprava železnice pokračuje

U Kralup nad Vltavou na Mělnicku pokračuje oprava železniční trati po středečním vykolejení nákladního vlaku. Úsek už je průjezdný, prozatím však jenom po jedné koleji. Uzavírka trati trvala přes 30 hodin. Kdy bude provoz obnoven plně, se zatím neví, Správa železnic (SŽ) očekává, že by to mohlo být v pátek.
5. 8. 2021Aktualizováno5. 8. 2021, 14:12|

Klimatická krize a vesmírné moduly. Designblok nabízí pohled do budoucnosti

Na pražském Výstavišti začala největší tuzemská přehlídka současného designu. Jednadvacátý ročník Designbloku, který jako hlavní téma vybral Budoucnost, představuje stovky designérů, módních návrhářů, výrobců i škol. Autorkou hlavní výstavy Designerie je Lucie Koldová. Designblok potrvá do pondělí 21. října.
17. 10. 2019|
Počasí

Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry. Praha zakázala kouření i ohně v parcích a zahradách

Kvůli přetrvávajícímu nedostatku srážek hrozí v Česku vznik požárů. Nízký stupeň nebezpečí požáru platí pro všechny kraje kromě Moravskoslezského. Riziko by se mohlo zvýšit v úterý, kdy má začít foukat vítr. Hasiči řeší v posledních dnech až dvojnásobek případů než obvykle. Třicet hodin bojovali s požárem na skalách u Libčic nad Vltavou u Prahy, hořel také les v Orlických horách. Praha kvůli výstraze zakázala v parcích, zahradách a lesích rozdělávání ohně a kouření cigaret, omezení platí i ve středních Čechách.
20. 4. 2019Aktualizováno20. 4. 2019, 18:36|

U Prahy hoří les na skále. Hasiči nasadili vrtulník, k požáru museli i slaňovat

Mezi Libčicemi nad Vltavou a Úholičkami severně od Prahy hoří les a křoví v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojovalo 14 jednotek a zasahoval i vrtulník. Oheň dostali hasiči pod kontrolu po pěti hodinách, dohašovat jej ale budou zřejmě až do soboty. Kvůli požáru i padajícím kamenům nejezdily celé odpoledne vlaky mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou, dálkové vlaky jely odklonem a nabíraly zpoždění.
19. 4. 2019Aktualizováno19. 4. 2019, 19:42|