TÉMA

Kunětická hora

Divadelní ztvárnění pohádky S čerty nejsou žerty sklízí úspěch

Dva týdny, jedenáct vystoupení, sedm tisíc diváků. Východočeské divadlo jako první profesionální soubor uvádí pohádku S čerty nejsou žerty – a slaví s ní nevídaný úspěch. Představení pod Kunětickou horou jsou vyprodaná. Pohádka do hradní scenérie podle režiséra Petra Novotného přirozeně zapadá. Východočeské divadlo tradičně zakončuje sezonu pod širým nebem.
27. 6. 2024|

Kunětická hora se otevírá naplno. Obnova hradního paláce je hotová

Na Kunětické hoře skončila obnova hradního paláce. Opravy nejstarší části památky navázaly na práce na sousedním Jurkovičově paláci. Ty skončily před dvěma lety. Veřejnosti se nyní hrad otevře naplno. V některých jeho prostorách se návštěvníci ocitnou v novodobé historii vůbec poprvé.
5. 5. 2023|

Na památkách začíná turistická sezona. V novém se představí Karlštejn nebo Kunětická hora

Se začátkem dubna se tradičně v Česku otevírají brány památek. Kromě stovky státních hradů, zámků a dalších objektů včetně industriálních a technických památek přivítají návštěvníky také památky soukromé, k nimž patří například šlechtická sídla, často v rukou potomků bývalých majitelů.
1. 4. 2023|

Rumburakův hrad otevře návštěvníkům nepřístupné části. Kunětická hora je připravena na sezonu

Od nové turistické sezony si návštěvníci hradu Kunětická hora budou moci prohlédnout jeho desítky let nepřístupné části. Hrad se stal populárním díky pohádkovému seriálu Arabela, který se na místě natáčel v roce 1979. Hrad prochází několikaletou rekonstrukcí a památkáři nyní dokončují první etapu oprav podle původního návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Obnovy se dočkalo západní křídlo s šestou bránou, navazující dřevěnou vestavbou, objekt bývalé dvořanské světnice a západní Jurkovičův palác.
13. 4. 2021|

Hradozámecká noc zavede návštěvníky na detektivku v Opočně i s lampiony na Kunětickou horu

Noční prohlídky, šermířská a taneční vystoupení, hry i videomapping ozvláštňují letos program Hradozámecké noci. Do jedenáctého ročníku akce se zapojilo přes osm desítek památek po celé republice, a to nejen hradů a zámků, ale i klášterů, kostelů, vil nebo paláců. Návštěvníkům se ve večerních a nočních hodinách otevřou poslední srpnovou sobotu.
29. 8. 2020|

Král jelenem, Kunětická hora divadlem

Východočeské divadlo v Pardubicích před prázdninami tradičně opustilo svoji domovskou scénu a zve diváky pod širé nebe. Na Kunětické hoře publikum letos baví komedií Král jelenem, jejímž autorem je barokní dramatik Carlo Gozzi.
19. 6. 2018|