TÉMA

Jiří Vejdělek

Vejdělek natáčí Aristokratku ve varu. Slibuje legraci a milostné eskapády
Filmová rodina Kostkových se vrátila na své chátrající rodové sídlo Kostka, ve skutečnosti zámek v Miloticích na Hodonínsku. Režisér Jiří Vejdělek tu totiž natáčí pokračování příběhu „poslední aristokratky“, Aristokratka ve varu vzniká opět podle bestselleru milotického kastelána Evžena Bočka. První snímek před čtyřmi lety vidělo podle tvůrců více než půl milionu diváků.
21. 4. 2023|
Česká televize na podzim uzavře Případy 1. oddělení. Chystá také komedie o zdraví a Zločin na hranicích
Česká televize prozradila seriálové a filmové novinky, které se objeví v podzimním programu. K divácky očekávaným patří poslední řada krimiseriálu Případy 1. oddělení. Kriminálního prostředí se více či méně týká také minisérie Pozadí událostí a v rakouské koprodukci natočený Zločin na hranicích. Zjištění, že „lékař léčí, láska uzdravuje“ spojuje čtyři nové televizní komedie o zdraví a nemoci. Pouze v iVysílání bude k vidění novinka Pět let o jednom pomaturitním vzpomínání.
21. 7. 2022|
Hlavně to zdraví, přeje si Langmajer při zásnubách a Nedbal v ringu
Režisér Jiří Vejdělek natáčí zatím poslední díl připravovaného komediálního cyklu Hlavně to zdraví. Podle scénářů Marka Epsteina vznikly humorně laděné příběhy o lidech, jejichž mládí je nenávratně pryč, ale do důchodu mají ještě daleko – a hlavně, do jejich života mnohdy komicky zasáhly choroby. V televizních filmech se s neduhy vyrovnávají Jiří Langmajer, Jan Nedbal či Simona Stašová.
29. 4. 2022Aktualizováno29. 4. 2022, 15:04|
Sakra, koho napadlo zrušit nevolnictví. Poslední aristokratka odhalila trailer
Jako čistou komedii popisuje režisér Jiří Vejdělek svou adaptaci stejnojmenného humoristického románu Evžena Bočka. Příběh českých emigrantů, kteří se vrátí do vlasti předků, se natáčel na pěti českých zámcích. V hlavních rolích se představí Hynek Čermák, Yvona Stolařová a Tatiana Dyková. Snímek v koprodukci České televize zamíří do kin 24. října letošního roku.
8. 8. 2019|
Zrestituovat zámek nemusí být žádný vejdělek, poznává Poslední aristokratka i ve filmu
Režisér Jiří Vejdělek začal podle svého scénáře natáčet Poslední aristokratku. Zimní komedie, na níž se podílí Česká televize, vzniká na motivy knižních bestsellerů Evžena Bočka. První scény se točily o víkendu na zámku Lemberk alias filmovém zámku Kostka, na nějž se pln očekávání vrací restituent hrabě Kostka v podání Hynka Čermáka.
5. 2. 2019|
Být šlechtic v Česku je zábava. Režisér Vejdělek natočí Poslední aristokratku
Potomek českého šlechtického rodu Franka Kostky se se svou americkou ženou a dcerou Marií vrací z New Yorku do Čech převzít rodové sídlo. Jak se vyrovnávají s nástrahami, které na ně na zámku Kostka i při setkání s českými „domorodci“ čekají, vyprávěl už ve čtyřech knihách Evžen Boček. Podle dvou z nich chystá režisér Jiří Vejdělek celovečerní film. Jmenovat se bude stejně jako úvodní knižní bestseller, tedy Poslední aristokratka, a do kin vstoupí za rok. Filmové zámecké obyvatele našel Vejdělek v Hynku Čermákovi nebo Tatianě Vilhelmové.
23. 10. 2018|
Balzerová a Vilhelmová startují Tátovu volhu. I cesta může být cíl
Jak známo, i cesta může být cíl. Pro Elišku Balzerovou a Tatianu Vilhelmovou, které se jako matka a dcera vydávají na výlet Tátovou volhou, to rozhodně platí. Není ani tak důležité, co objeví na konci, jako spíš to, co o sobě zjistí cestou. Na Mezinárodní den žen, 8. března, přijedou ve snímku režiséra Jiřího Vejdělka i do českých kin.
8. 3. 2018|
Tátova volha přiváží první trailer. S Balzerovou a Vilhelmovou
„Zdá se, že točit ženské osudy je mým osudem,“ posteskl si v dobrém režisér a scenárista Jiří Vejdělek. O ženách je také chystaná komedie Tátova volha, která bude mít premiéru letos 8. března, tedy na Mezinárodní den žen, jak jinak. Zatím přiváží první trailer.
11. 1. 2018|