TÉMA

ASPI

O riziku zřícení mostu v Janově se vědělo roky, přiznal šéf firmy spravující dálnice
Během soudního procesu, který se zabývá zřícením janovského mostu v roce 2018, zaznělo, že o riziku zřícení mostu se vědělo roky předem. „Nic jsem neudělal a je to moje největší lítost,“ vypověděl Gianni Mion, bývalý šéf dálniční společnosti, která měla na starosti most a jeho údržbu. Během neštěstí zemřelo 43 lidí.
24. 5. 2023|
Pád mostu v italském Janově je před soudem. Čeká se dlouhý proces
V italském Janově začal ve čtvrtek soudní proces kvůli pádu mostu, při němž v roce 2018 zemřelo 43 lidí. Obžalobě čelí 59 osob, vyslechnuto bude přes 170 svědků a připuštěno bylo i více než tři sta civilních žalob. První jednací den skončil po dvou hodinách, soud se znovu sejde až po prázdninách. Proces může trvat i roky.
7. 7. 2022Aktualizováno7. 7. 2022, 17:01|
Čína buduje další tábory pro Ujgury, tvrdí nová zpráva
Čína podle nové zprávy australské organizace ASPI (Australian Strategic Policy Institute) rozšiřuje svoji síť detenčních center, v nichž jsou drženi příslušníci ujgurské menšiny, píše BBC. Podle ASPI se v provincii Sin-ťiang na západě Číny nachází patrně 380 takovýchto zařízení, což je o 100 více, než se odhadovalo dříve. Stejný australský institut již dříve upozorňoval, že Čína nutí tisíce Ujgurů pracovat v továrnách, které dodávají výrobky světovým značkám.
24. 9. 2020|