Ruské ministerstvo zahraničí informovalo zástupce celkem 23 zemí, že recipročně vypovídají stejný počet jejich diplomatů působících v Rusku. V případě Česka byla tato informace sdělena chargé d'affaires Petru Kroužkovi, který je v nepřítomnosti Vladimíra Remka pověřen vedením diplomatické mise v Moskvě.
Kromě Česka jsou mezi dalšími zeměmi, jejichž část diplomatického sboru působícího v Rusku si musí balit kufry například Austrálie, Kanada, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Polsko, Ukrajina, skandinávské země či tři pobaltské republiky. V případě čtyř zemí - Belgie, Maďarska, Gruzie a Černé Hory - si Moskva vyhradila právo vypovědět příslušný počet diplomatů v budoucnu.
Británii ruské ministerstvo sdělilo, že musí do měsíce snížit počet svého diplomatického sboru v Moskvě na velikost ruské diplomatické mise v Británii. O počtu britských diplomatů, kterých se redukce týká, se Reuters nezmiňuje. Moskva také dodala, že k vyhoštění diplomatů západních zemí z Ruska vedly britské provokativní akce.
V reakci na toto obvinění Británie vyhostila přes dvacet ruských diplomatů. Podobný krok tento týden udělaly tři desítky zemí, které včetně USA vyhostily přes 150 ruských diplomatů. Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uvedla, že tyto akce byly „přiměřenou odpovědí“ na případ otravy na britském území.
Rusko ve čtvrtek v reakci na postup Británie a jejích spojenců oznámilo, že vypoví stejný počet diplomatů, kolik jich vyhostily dané státy. Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova Rusko také uzavře americký konzulát v Petrohradě.