V Čelákovicích hořela průmyslová hala, lidé neměli větrat

V Čelákovicích u Prahy hořela hala na výrobu ochranných prostředků. Několik lidí se nadýchalo kouře, záchranáři ale nemuseli nikoho ošetřovat, vyplynulo z informací policie a záchranné služby. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, oheň zkrotili.

Zásah hasičů v Průmyslové ulici v Čelákovicích
Zdroj: ČTK Autor: Jaroslav Beneš

Oznámení o požáru v Průmyslové ulici hasiči přijali kolem 12:00. Starosta Josef Pátek (ODS) s odvoláním na prvotní informace uvedl, že hoří oděvy a chemikálie. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové požár zachvátil halu na výrobu ochranných prostředků. Zhruba kolem 13:00 se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu.

Řídící důstojník hasičů Zdeněk Bidzilia řekl, že shořela výrobní linka v hale. Vozidlo, které stálo v garáži, se podařilo uchránit. Příčina ani výše škody zatím není známa. Hasiči zatím škody v hale nesečetli a vyšetřovatelé budou příčinu zjišťovat.

Hasiči vyslali na místo chemickou laboratoř

Podle mluvčí záchranné služby Petry Homolové při požáru nebyl nikdo zraněn. „Je to bez zranění, nikoho jsme neošetřovali,“ řekla. Schneeweissová dodala, že v budově bylo několik lidí, kteří se nadýchali kouře. Pomoc zdravotníků ale zřejmě nepotřebovali.

Na místo zamířila chemická laboratoř, která bude měřit, zda neunikají škodliviny do ovzduší. Pátek uvedl, že městská měřicí stanice kvality ovzduší zaznamenala zvýšené množství škodlivin v ovzduší, nyní je situace již v normě. Měřicí stanice se nachází asi 300 metrů vzdušnou čarou od místa požáru. Místní obyvatelé neměli asi hodinu větrat.