V noci hořel odpad na skládce v pražských Ďáblicích, hasiči doporučili lidem v okolí nevětrat

Pražští hasiči kolem půlnoci likvidovali požár lisovaných balíků s odpadem na volném prostranství na skládce v Ďáblicích. Oheň během noci uhasili, doporučili nicméně lidem v okolí, aby kvůli nepříjemnému zápachu z kouře nevětrali. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka. Chemici hasičů naměřili během zásahu škodlivé koncentrace v ovzduší pouze v bezprostřední blízkosti požáru.

Hasiči likvidují požár skládky v pražských Ďáblicích
Zdroj: ČTK/HZS Praha

Kouř zasáhl Ďáblice a část Střížkova. „Doporučujeme obyvatelům v této oblasti nevětrat,“ uvedl v noci Kavka. Kouř způsobil také nižší viditelnost v okolí skládky, zejména na dálnici D8 a některých ulicích na Proseku a v Ďáblicích.

Požár vypukl na ploše asi 20 krát osm metrů, balíky odpadu byly uskladněny do výšky čtyř metrů. Na místě zasahovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Po lokalizaci požáru třináct minut po půlnoci hasiči pokračovali pomocí nakladače v rozhrabávání skládky a do bezmála páté hodiny ráno dohašovali skrytá ohniska požáru. „Příčinu požáru šetří hasičský vyšetřovatel, s ohledem na požár odpadu budou škody minimální,“ dodal ráno Kavka.