Nominace na 28. Českého lva se představují: Nejlepší animovaný film

V sobotu 6. března ocení Český lev nejlepší snímky, tvůrce a herce roku 2020, a to jak filmové, tak televizní. Výroční ocenění České filmové a televizní akademie (ČFTA) se bude udělovat v devatenácti statutárních kategoriích. Česká televize, která vyhlašování zprostředkuje v přímém přenosu, ve svém vysílání postupně podrobněji seznamuje s jednotlivými nominacemi. Jako další se představují nominovaní v kategorii nejlepší animovaný film.

Video Události v kultuře
video

Nominace Českého lva za rok 2020: Animovaný film

Nominace Českého lva za rok 2020: Animovaný film

Nominace Českého lva za rok 2020: Zvuk

Nominace Českého lva za rok 2020: Střih

Nominace Českého lva za rok 2020: Scénografie

Nominace Českého lva za rok 2020: Kostýmy

Nominace Českého lva za rok 2020: Dokument

Nominace Českého lva za rok 2020: Krátký film

Nominace Českého lva za rok 2020: Kamera

Nominace Českého lva za rok 2020: Masky

S nejvíce nominacemi vyhlíží finálový večer Krajina ve stínu. Černobílé drama režiséra Bohdana Slámy bylo už také vyhlášeno nejlepším filmem loňského roku v Cenách české filmové kritiky. Po čtrnácti nominacích napočítaly v Českém lvu snímky Havel (v režii Slávka Horáka) a Šarlatán (v režii Agnieszky Hollandové).

Osmadvacátý ročník přináší několik novinek. Pro nejlepší televizní film nebo minisérii a nejlepší televizní seriál jsou nadále vyhrazeny samostatné kategorie, zároveň ale mohou být tvůrci a herci televizních projektů oceněni i v kategoriích, které byly dosud určené jen celovečerním filmům, případně dokumentům. To znamená kategorie pro nejlepší herecký výkon v hlavní a vedlejší roli, zvuk, střih, kameru či hudbu. Pro sošku si letos poprvé mohou dojít i tvůrci děl distribuovaných po internetu a nově své vlastní kategorie dostaly jak animované, tak krátké snímky.