Dobrodružná hra začíná na Malostranském náměstí a odehrává se v centru Prahy. „Geissleři“ doporučují vyhradit si na ni zhruba tři hodiny, účastníci ji ale nemusí projít na jeden zátah. Instrukce s GPS souřadnicemi dostávají do mobilů. O dalších zastávkách, kam se vydat, se hráči dozvídají po zodpovězení otázky, která prokáže, jestli se dokázali poučit z historie.
Proč by Fridrich Falcký nemohl mít kšiltovku?
Hra nemá být suchým dějepisným výkladem, soubor se při její přípravě držel motta, že „legrace musí být i na popravišti“. „Nebojte se, krev nepoteče a načančané paruky rozhodně taky nečekejte. Proč by ostatně Fridrich Falcký nemohl nosit kšiltovku? Geissleři se i u této divadelní procházky drží svého principu, kdy spojují staré s novým a vážné se zábavným,“ uvádí divadelníci.
Kdo by se chtěl o tehdejších událostech dozvědět víc, najde rozšiřující informace také na webu hry. Poznatky o slavné bitvě – ale i o tom, co jí předcházelo a jak ovlivnila následující vnímání dějin – lze získat třeba také z výstavy, kterou k výročí připravilo Národní muzeum. Expozice s názvem 1620. Cesta na Horu je k vidění i on-line na stránkách muzea, a to včetně multimediální rekonstrukce bitvy.
Interaktivně do Stínadel i do Libně
Na venkovní hru láká do pražských ulic také třeba Skautská Nadace Jaroslava Foglara. Pátrat po Záhadě hlavolamu je možné podle on-line instrukcí v uličkách Starého Města, která se vydávají za Stínadla.
Z divadelníků s venkovním prostorem hlavního města interaktivně pracuje i například projekt Pomezí. Momentálně je z jejich počinů přístupný mimo jiné audiowalk po Libni, ponořit se do genia loci této čtvrti by měl podle autorů člověk ideálně sám.