Žižkov je plný umění. Zve na přehlídku pod širým nebem

Několik galerií a malých institucí z pražského Žižkova, které se pohybují na poli současného umění, připravilo na sobotu společný program. Jmenuje se Neighbourhood Boogie-Woogie a nabídne setkání s výtvarným uměním, performance a divadlo pod širým nebem. V relativně malém prostoru na Žižkově sídlí několik galerií zaměřených na současné umění, do sobotního programu se jich zapojí šest.

Video Události v kultuře
video

Přehlídka otevřených galerií na Žižkově

Neighbourhood Boogie-Woogie se koná už potřetí, snahou organizátorů je přivést do letních, trochu ospalých ulic nevšední zážitky a možnosti setkávání. Programu se zúčastní galerie 35 m2, City Surfer Office, hunt kastner, Drdova Gallery, Nau Gallery a Nevan Contempo.

Program začne v pravé poledne

Třetí ročník je tedy ve znamení akce a performance, časem a místem vymezených situací. Program je rozdělen na dva druhy děl, na díla takzvaně dlouhá, která lze vidět celé odpoledne až do pozdních hodin, a na díla krátká. Ta bude možné vidět jen v určitou hodinu.

Program přehlídky začíná v pravé poledne v Drdova Gallery setkáním s Markétou Othovou a Adélou Svobodovou. Spolu pak obě umělkyně připravily performanci nazvanou Čtenářka, která začne ve 14:00 a v níž účinkuje překladatelka Dana Hábová.

V galerii hunt kastner v Bořivojově ulici se představí Eva Koťátková, stejně jako Markéta Othová držitelka ceny Jindřicha Chalupeckého. Připravuje performanci Hra na celek a části, do níž plánuje zapojit děti mezi sedmi a deseti lety, které se mohou v sobotu dopoledne zapojit do příprav.

V galerii Nevan Contempo, která sídlí v ulici U Rajské zahrady, připravuje program na celé odpoledne Rudolf Samohejl, který v galerii právě vystavuje. Na Škroupově náměstí se představí studenti Ateliéru performance z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Celodenní program uzavře večerní afterparty v klubu Café Pavlač.