Pokrevní bratři se po 14 letech opět našli ve Slováckém divadle

Do Uherského Hradiště se vrací Pokrevní bratři. O čtrnáct let starší rozšířili repertoár Slováckého divadla v nastudování režiséra Radka Balaše, který oblíbený muzikál z londýnských i newyorských prken na stejné scéně uvedl už v roce 2001.

Pokrevní bratři (Slovácké divadlo)
Zdroj: Slovácké divadlo Autor: Marek Malůšek

Pokrevní bratři na poslední chvíli nahradili muzikál Chicago, které muselo divadlo zrušit kvůli těhotenství několika v něm obsazených hereček. Dramatický rockový muzikál o dvojčatech, jež jsou po narození násilně rozdělena, napsal v polovině osmdesátých let Willy Russell. 

V roli bratrů se představují Tomáš Šulaj a David Vaculík, kteří Mickeyho a Eddieho hráli i při prvním slováckém nastudování. Dvojčata, jež vyrůstají každé v jiné rodině - jedno v bídě, druhé v blahobytu -, ale stále něco spojuje, nakonec i láska ke stejné dívce.

Pokrevní bratři
Zdroj: Slovácké divadlo
Autor: Marek Malůšek

„Sociální rozdíly se začínají velmi silně dotýkat i nás, protože nůžky mezi dětmi ve školách se rozevírají čím dál víc,“ domnívá se režisér inscenace Radek Balaš.

Matku bratrů hraje hostující Yvetta Blanarovičová. “Kvůli tomu, že je mi několik fragmentů z inscenace velmi blízkých, nechtěla jsem v tomto muzikálu vlastně nikdy hrát,“ přiznala. „Nakonec jsem ale velmi ráda, protože některé věci si můžu prožít na jevišti,“ nelituje prý, že nakonec nabídku přijala.  

Video Události v kultuře
video

Pokrevní bratři ve Slováckém divadle

Do konce roku se Pokrevní bratři ve Slováckém divadle potkají ještě devětkrát. Jejich silný příběh dokresluje živá kapela ukrytá pod jevištěm.