Nic tak nepobaví jako Můj romantický příběh

Hledání pravého partnera po třicítce není žádná legrace, ale v podání ostravského Divadla Petra Bezruče přesto pobaví. Hra Můj romantický příběh se na 15. ročníku Grand Festivalu smíchu v Pardubicích stala Komedií roku. Rozšířila tak slušnou sbírku cen. U diváků zvítězil Listopad, nekorektní inscenace pražského Divadla ABC o prezidentské volbě.

Můj romantický příběh / Tereza Vilišová a Ondřej Brett
Zdroj: ČTK Autor: Jaroslav Ožana

O titul Komedie roku soutěžilo sedm inscenací napříč tuzemskými scénami. Ocenění ovládly dvě. Můj romantický příběh získal i přízeň studentské poroty a odborné poroty, cenu pro nejlepší herečku si odnesla Tereza Vilišová, která v singles grotesce skotského dramatika ztvárnila hlavní ženskou roli (obdržela za ni už i cenu Thálie a Alfréda Radoka).

Vilišová soubor Bezručovy scény aktuálně opouští a odchází do pražského Národního divadla spolu s režisérem Mého romantického příběhu Danielem Špinarem, ten je ve zlaté kapličce novým šéfem činohry. 

U diváků vyhrál Listopad, nekorektní politická fraška amerického autora o prezidentských volbách. O znovuzvolení se navzdory mizivým šancím pokouší v nastudování pražského Divadla ABC Michal Dlouhý. Do Bílého domu se možná nedostane, za své snažení si ale v Pardubicích vysloužil cenu pro nejlepšího herce.

Listopad / Michal Dlouhý
Zdroj: Divadlo ABC
Autor: Petr Našic

Předána byla také Cena Genia smíchu - podle akademiků z řad kritiků, divadelních publicistů a teoretiků náleží letos Davidu Drábkovi, spojenému se svéráznou poetikou Klicperova divadla v Hradci Králové. Ocenění získal "za výjimečné autorské inscenace Velká mořská víla a Jedlíci čokolády s přihlédnutím ke zpracování Figarovy svatby (která se na Grand festiavalu stala Komedií roku v roce 2013), Romea a Julie a Richarda III".

Závěrečný ceremoniál odvysílala ČT art, záznam najdou zájemci v iVysílání.