Koronavirus zastavil i veletrh mobilních technologií v Barceloně. Poprvé po 33 letech

Koronavirus má na svědomí rušení další události. Po zrušení Velké ceny formule 1 Číny v dubnu a řady dalších sportovních akcí se neuskuteční ani veletrh mobilních technologií Mobile World Congress (MWC) v Barceloně. Pořadatelé se ho rozhodli zrušit poté, co řada velkých firem odřekla účast kvůli obavám z epidemie koronaviru Covid-19.

Koronavirus zastavil i veletrh mobilních technologií MWC v Barceloně
Zdroj: ČTK/EFE Autor: Alberto Estevez

Nejvýznamnější veletrh v odvětví mobilní komunikace, který obvykle navštíví přes sto tisíc lidí, byl odvolán poprvé ve své třiatřicetileté historii, napsala agentura Bloomberg.

Organizátorem veletrhu je svaz GSMA zastupující zájmy mobilních operátorů. Účast na veletrhu, který se měl konat 24. až 27. února, zrušili například telekomunikační operátoři Deutsche Telekom, Vodafone a BT, stejně jako firmy Nokia nebo Ericsson.

Španělé nerozptýlili obavy

Šéf GSMA John Hoffman ve čtvrtek uvedl, že v důsledku globálních obav ohledně epidemie koronaviru je „nemožné“ veletrh uskutečnit. Svaz přitom ještě minulý týden tvrdil, že veletrh bude zcela podle plánu. Španělské úřady opakovaně uvedly, že účast na veletrhu je navzdory epidemii koronaviru bezpečná. Nepodařilo se jim však rozptýlit obavy řady vystavovatelů.

Účast na veletrhu dříve přislíbili významní čínští vystavovatelé v čele s firmou Huawei Technologies, kteří také přistoupili k opatřením omezujícím rizika spojená s koronavirem. Společnost ZTE například oznámila, že její zaměstnanci, kteří na veletrh přicestují z pevninské Číny, po příjezdu podstoupí dvoutýdenní karanténu.