Česká televize odvysílá před volbami 13 krajských debat i superdebatu

Česká televize nabídne v rámci předvolebního vysílání k volbám do zastupitelstev krajů a do Senátu Parlamentu České republiky sérii třinácti krajských debat, které ve čtvrtek 1. října doplní superdebata předsedů politických stran a hnutí o vztahu celostátní a krajské politiky. Stejně jako v předchozích letech vydává také nad rámec norem, kterými se řídí, Pravidla předvolebního a volebního vysílání.

Hlavním bodem předvolebního vysílání České televize se v období od 9. do 25. září stane série třinácti debat se zástupci kandidujících subjektů. Ti budou do studia nominováni na základě výsledků výzkumu volebního potenciálu, který pro Českou televizi zpracovaly společnosti Kantar CZ a Data Collect.

Krajské volby 2020: Volební potenciál 2.24 MB

Do debat bude pozváno vždy prvních devět subjektů s nejvyšším volebním potenciálem v daném kraji. Dvouhodinové diskuze, řazené vzestupně podle počtu obyvatel jednotlivých krajů, uvidí diváci na programu ČT24 každý všední den vždy od 20 hodin. Vysílat se budou ze studií České televize v Praze, Brně a Ostravě a moderovat je budou Daniela Písařovicová a Martin Řezníček.

Představitelé všech kandidujících subjektů ve všech krajích dostanou prostor v předtočených anketních rozhovorech zařazených do kontinuálního vysílání ČT24. Rozhovory budou po odvysílání umístěny na webu České televize.

Maraton předvolebního vysílání završí ve čtvrtek 1. října, na programech ČT1 a ČT24, dvouhodinová superdebata předsedů politických stran zvolených ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017. Tématem superdebaty, moderované Danielou Písařovicovou, bude vztah celostátní a krajské politiky. 

O výsledcích voleb bude Česká televize tradičně informovat v obsáhlém volebním studiu, a to v sobotu 3. října. Volební studio se ve vysílání ČT24 objeví ještě v sobotu 10. října v případě druhého kola senátních voleb. Předcházet mu bude série duelů postupujících kandidátů na post senátora, které se zařadí do kontinuálního zpravodajského vysílání od pondělí 5. do čtvrtka 8. října.