Po srážce vlaku s kamionem se u Uhříněvsi vrátil provoz na obě koleje

Vlaky u Uhříněvsi opět jezdí po obou kolejích, přejezd pro auta se otevře v pátek ráno. Potvrdila to mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Nela Friebová. Vlaková doprava na úseku byla omezena od pátku, kdy se na přejezdu srazil vlak s kamionem.

Kvůli srážce vlaku a kamionu u Uhříněvsi jezdily vlaky jen omezeně
Zdroj: Policie ČR

Srážka mezi Říčany a Uhříněvsí v pátek kompletně zastavila provoz na kolejích na deset hodin, poté vlaky jezdily pouze po jedné koleji a sníženou rychlostí, a nabíraly tedy zpoždění. Provoz železnice drážní úřad obnovil ve čtvrtek kolem třetí odpoledne.

Na poškozené koleji zatím vlaky pojedou omezenou rychlostí padesáti kilometrů v hodině, na nepoškozené mohou jet rychlostí plnou. Řidičům se přejezd otevře v pátek kolem osmi ráno.

Video Záznam střetu kamionu s vlakem na přejezdu v Uhříněvsi
video

Záznam střetu kamionu s vlakem na přejezdu v Uhříněvsi

Osobní vlak se s nákladním autem srazil v pátek 6. září. Podle Drážní inspekce stál kamion na trati mezi sklopenými závorami víc než dvě minuty před nehodou, výstražná světla i závory přitom fungovaly. Není jasné, proč řidič zůstal stát s vozem na trati mezi sklopenými závorami a neodjel.

Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Škoda na vlaku, trati i vozidle byla odhadnuta na víc než 35 milionů korun. Soud poslal osmašedesátiletého řidiče kamionu do vazby. Je obviněn z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení.

Při nehodě se poškodilo zhruba čtyři sta metrů trati, včetně výstražníku a závor, jeden sloup trakčního vedení zůstal zcela zdemolovaný, dva další byly poškozené. Za to řidiči vozu hrozí až osm let vězení.