Stavba skleníku je zapuštěna do skalnatého terénu. Přirozeně členitého povrchu skály, která tvoří zadní stěnu skleníku, je zde využito k terasovité výsadbě rostlin. Vzniká tak expoziční plocha o rozloze asi 1750 metrů čtverečních, která svým řešením činí z Faty Morgany evropský unikát.
Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu. Díky tomuto řešení se návštěvníci mohou seznámit s rostlinstvem tropického i subtropického klimatického pásma. Dojem z procházky divokou přírodou korunuje více než šest metrů vysoký vodopád.
Kromě vzácných rostlin je možné ve skleníku obdivovat také množství tropických ryb a jiných živočichů, zejména žab. Ty lze pozorovat z hladiny umělého tropického jezírka, ale i z prosklené chodby u jeho dna.
Skleník Fata Morgana je dlouhý 130 metrů, široký 17 metrů a vysoký až 11 metrů. Výstavba skleníku trvala zhruba pět let a vyšla na 200 milionů korun.
Součástí expozice jsou i pravidelně pořádané výstavy orchidejí a tropických motýlů. Výstava orchidejí patří mezi nejnavštěvovanější akce zahrady, loni si květy vzácných přírodních druhů orchidejí prohlédlo přes 20 tisíc lidí. A na ladnost motýlů i jedinečný okamžik jejich vylíhnutí z kukly se lidé jezdí do skleníku každoročně dívat po celou dobu jeho existence.