Praha – Letní jízda tradičního parního Křivoklátského expresu z Prahy do Křivoklátu a Lužné proběhne v sobotu. Po jarním oddychu se do čela historické soupravy opět postaví modrá rychlíková lokomotiva 498.022 „Albatros“. Na Křivoklátě mohou cestující navštívit akci Křivořezání. Historické vlaky vyjedou o víkendu i na dalších místech, například z Hradce Králové do Hronova nebo z Plzně do Chyše na pivovarské slavnosti.
Parní „Albatros“ čeká další cesta na Křivoklát
Křivoklátský expres pojede pouze v sobotu a to ve stejné časové poloze jako na jaře. Z branického nádraží v Praze vyrazí v 9:06. Dojet jím lze na Křivořezání – tradiční letní slavnost na Křivoklátě zaměřenou na historické řezbářství. Cestující, kteří u do hradu předloží jízdenku z historického vlaku, dostanou 50procentní slevu na vstup na prohlídkový okruh. Kdo z parního vlaku v Křivoklátu nevystoupí, může pokračovat až do Lužné u Rakovníka a navštívit Muzeum Českých drah. Proti jízdence z Křivoklátského expresu mohou získat 20procentní slevu na vstupném.
trasa:
- Praha-Braník – Praha-Smíchov – Beroun – Křivoklát – Lužná u Rakovníka a zpět
odjezdy do Křivoklátu:
- z Prahy-Braníka v 9:06
- z Prahy-Smíchova v 9:37
odjezdy do Prahy:
- z Lužné v 15:05
- z Křivoklátu v 16:02
ceny:
- zpáteční Praha – Křivoklát: 240 Kč
- zpáteční Křivoklát – Lužná: 100 Kč
- místenka: 20 Kč
Další sobotní parní vlak pojede z Hradce Králové přes Jaroměř a Náchod do Hronova. V jeho čele stane jaroměřská parní lokomotiva 423.0145 „Velký bejček“. Také jízdenky z tohoto mimořádného vlaku bude možné využít k získání slev například při návštěvě zámků v Rytibořicích nebo Náchodě, kde vlak zastavuje. V Hronově budou navazovat zvláštní autobusy do Police nad Metují do muzea Merkuru.
trasa:
- Jaroměř – Hradec Králové hl. n. a zpět
- Hradec Králové hl. n. – Jaroměř – Náchod – Hronov a zpět
- Hronov – Náchod a zpět
odjezdy do Hronova:
- z Hradce Králové hl. n. v 8:50 (v 18:10 pouze do Jaroměře)
- z Jaroměře v 9:43
- z Náchoda v 11:10, 14:30
odjezdy do Hradce Králové:
- z Hronova v 15:20 (ve 13:50 pouze do Náchoda)
- z Náchoda v 15:40
- z Jaroměře v 8:00, 17:20
ceny:
- zpáteční Hradec Králové – Hronov: 250 Kč
- zpáteční Hronov – Náchod: 70 Kč
- zpáteční Jaroměř – Hradec Králové: 100 Kč
Z Plzně vyjede v sobotu zvláštní vlak vedený parní „Pětasedmou“ 475.111 na žateckou trať. Jeho cílovou stanicí bude Chyše, kde proběhnou pivovarské slavnosti a tzv. pivní maraton, který bude představovat produkci malých pivovarů.
trasa:
- Plzeň hl. n. – Horní Bříza – Chyše
odjezdy:
- z Plzně hl. n. do Chyše v 9:00
- z Chyše do Plzně v 18:30
ceny:
- zpáteční: 330 Kč
- místenka: 20 Kč