Dubajská policie tuto technologii představila na veletrhu Gulf Information Technology Exposition, na jejím vzniku spolupracovala s ruskou společností Hoversurf.
Redaktoři AutoBlogu také kritizují rotory „létající motorky“ – jsou nechráněné a mohou tedy velmi snadno ublížit komukoliv, kdo se ocitne vedle nich nebo pod nimi. Létající motorka je v podstatě jen upraveným klasickým dronem vylepšeným tak, aby unesl dospělého člověka a ještě mohl být ovládán přímo ze sedla, podobně jako motocykl.
Galerie:
Zprávu potvrdila také CNN. Ta uvedla i technické podrobnosti o Scorpionu. Je vybaven čtyřmi vrtulemi, které jsou velice blízko místu, kde sedí pilot. Stroj se schopen také pracovat zcela autonomně.
Generální ředitel společnosti Hovercraft Alexander Atamanov na facebookovém profilu společnosti uvedl, že podepsal s dubajskou policií memorandum o spolupráci a jeho korporace byla vyzvána, aby začala sériově vyrábět tyto stroje pro dubajský trh.
Pozoruhodné je, že v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl důstojník dubajské policie Chálíd al-Razúkí úplné jiné údaje. Podle něj stroj unese jen 100 kilogramů, zato je schopný fungovat až 40 minut.