TÉMA

Závody

Motoristické závody na britské pláži přivítaly řadu historických aut a motorek

V neděli se ve městě Bridlington ve Velké Británii konal každoroční závod „Race The Waves“. Jednou z hlavních myšlenek je pocta minulosti, kdy se na místních plážích závodníci pokoušeli dosáhnout rychlostních rekordů. V současnosti zde vozidla ve dvojicích absolvují sprinty na trati dlouhé zhruba 180 metrů vyznačené v čerstvém přílivovém písku. Race The Waves hojně čerpá z historie raných britských závodů Motor Speed Trials a amerického pouštního a pouličního drag racingu.
13. 5. 2024|

Soud v Kladně začal projednávat případ úmrtí hocha při závodech trucků v Černuci

Kladenský soud začal projednávat případ úmrtí tříletého chlapce při závodech trucků v Černuci na Kladensku. Žaloba viní čtyři lidi z usmrcení z nedbalosti, a to řidiče auta, pořadatele a tetu se strýcem, kteří chlapce hlídali. Všichni při hlavním líčení vinu odmítli. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obžalovaným podle trestního zákoníku až šestiletý trest vězení.
15. 2. 2024|

Závodiště v Ascotu zaplnili angličtí plnokrevníci a noblesní klobouky. Dorazila i královská rodina

Dostihová dráha ve městě Ascot v anglickém hrabství Berkshire proti loňském roku zcela zaplnila své ochozy milovníky dostihů. Ve slavnostní den, během něhož si dámy vzaly klobouky a muži elegantní cylindry, tradičně dorazili i členové britské královské rodiny. Děje se tak již od roku 1711, kdy závod založila královna Anna Stuartovna. Současná panovnice Alžběta II. však na zahajovací den letošního ročníku nedorazila. Zastoupil ji ale jeji syn, princ Charles s chotí Camillou, vévodkyní z Cornwallu.
16. 6. 2021|

Devatenáctiletý žokej ze Senegalu si chce splnit sen: jezdit dostihy v Maroku nebo Francii

Je mu devatenáct let a jeho vášní jsou dostihy. Fallou Diop ale není jen pouhým divákem, sám je aktérem. Ve třetím největším městě Senegalu Thiés každý týden jezdí dostihy. „Chci být nejlepší i v jiné zemi, než je ta moje,“ odkrývá své plány. V budoucnu by si chtěl zazávodit třeba v Maroku nebo ve Francii.
27. 2. 2021|