TÉMA

Monkey Business

Na otevření nového hradeckého stadionu dorazily stovky lidí. Program je na celý den
Na slavnostní otevření fotbalového stadionu v Hradci Králové přišly v neděli dopoledne stovky lidí. Stadion začalo město budovat v srpnu 2021, náklady dosáhly 650 milionů korun bez DPH, což z něj činí největší investici v novodobé historii Hradce. Pro veřejnost radnice ve spolupráci s konsorciem stavebních společností, fotbalovým klubem a dalšími partnery připravila v okolí stadionu doprovodný program pro děti i dospělé. Stavba, kterou město připravovalo přes 15 let, se oproti původním plánům protáhla a prodražila.
3. 9. 2023, Aktualizováno3. 9. 2023 20:02|
Metronome Prague vyhlíží Jamiroquai. Žbirku ukáže v alternativním světle
Po včerejším zahajovacím koncertu ve čtvrtek naplno startuje festival Metronome Prague. Areál na Výstavišti Praha se otevřel ve čtvrtek v 16 hodin. Program čítá mezinárodní hvězdy jako Jamiroquai, Zaz, Aurora, Editors nebo M83, vystoupí ale i řada českých hudebníků.
22. 6. 2023|
Nominace na ceny Anděl jsou uneseny Řekou Lenky Dusilové, přejí také Nohavicovi a Tata Bojs
Čtyři nominace na třicáté ceny Anděl zíkalo album Řeka od Lenky Dusilové. Po třech nominacích pak za své nejnovější desky obdrželi písničkář Jaromír Nohavica a kapela Tata Bojs. Vítězové si sošky ocenění, udělovaného Českou hudební akademií, převezmou 29. května, v přímém přenosu České televize.
1. 3. 2021, Aktualizováno1. 3. 2021 13:05|
Muzikanti jsou jako drobní podnikatelé, říká Dan Bárta. Doba podle něj kreativitě nepřeje
Zpěvák Dan Bárta letos vydal s kapelou Illustratosphere nové album Kráska a zvířený prach, stejně jako ostatní si však musel dát dlouhou pauzou od vystupování. Jak muzika a kultura jako taková letos utrpěla, rozebíral v Interview ČT24.
8. 12. 2020, Aktualizováno8. 12. 2020 09:03|
Praha Září, pražské festivaly se totiž spojily v jeden
Dvacet pět pořadatelů a produkcí se spojilo do třítýdenní akce Praha Září. Na holešovickém výstavišti se do 28. září představuje na několika scénách program pražských kulturních festivalů. Vybírat lze z hudby, tance, filmu nebo nového cirkusu.
8. 9. 2020|
Klip týdne: Pet Shop Boys hledají opičí byznys na tanečním parketu
S novým videoklipem ke skladbě Monkey business se tento týden představilo britské taneční duo Pet Shop Boys. Singl pochází z jejich nové desky Hotspot a byť se pánové již dají řadit do kategorie seniorů, jejich taneční um by jim mohl závidět leckdo z generace dříve narozených.
26. 1. 2020|
Barbora Poláková, Kapitán Demo a Lucie jsou nejblíže Andělům. Poprvé se zajímají i o klasiku
Ceny Anděl poosmadvacáté upozorňují na povedené hudební počiny předchozího roku. V nominacích za rok 2018 nejvíce přály zpěvačce Barboře Polákové, skupině Lucie a rapovému komikovi Kapitánu Demo, všichni mají shodně po třech nominacích. Ocenění v hlavních i žánrových kategoriích vítězové převezmou 5. března v přímém přenosu České televize. Poprvé Andělé ocení také klasickou hudbu.
23. 1. 2019|
Matěj Ruppert: Špatná doba pro gentlemany nenechává Monkey Business chladnými
Nastaly špatné časy pro gentlemany, obává se kapela Monkey Business podle názvu nového alba. „Co nás v současnosti obklopuje, nás nemohlo nechat chladnými,“ vysvětluje Matěj Ruppert, který novinku s nezaměnitelným rukopisem Romana Holého představil v rozhovoru pro Události v kultuře. Bad Time for Gentlemen je první deskou bez Tonyi Graves. Vystřídala ji Tereza Černochová. Kapela nové písně představuje na klubovém turné, na konci listopadu ještě fanoušci stihnou koncert ve Vysokém Mýtě, v první polovině prosince pak po třech pražských koncertech šňůru zakončí vystoupením v Brně.
6. 11. 2018|