TÉMA

Milan Jakubů

Řidič, který zavinil smrtelnou nehodu s generálem Jakubů, se odvolal

Řidič, který zavinil nehodu, při níž zahynul zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Milan Jakubů, se odvolal proti tříletému trestu vězení. České televizi to potvrdil mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové Jan Kulhánek i řidičův advokát David Krofta. K nehodě došlo v září 2019 nedaleko Špindlerova Mlýna. Vojtěch Chaura měl jet těsně před nehodou rychlostí překračující 150 kilometrů za hodinu. Tři roky ve vězení a peněžitý trest mu později uložil Okresní soud v Trutnově.
25. 1. 2021|

Za tragickou srážku s autem generála Jakubů poslal soud řidiče do vězení na tři roky

Okresní soud v Trutnově ve čtvrtek potrestal třemi lety vězení Vojtěcha Chauru, který podle spisu zavinil loňskou tragickou nehodu, při které u Špindlerova Mlýna zahynul zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Milan Jakubů. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obžalovaný si ponechali lhůtu na podání odvolání, uvedla místopředsedkyně a mluvčí soudu Pavla Novotná.
3. 12. 2020Aktualizováno3. 12. 2020, 16:11|

Řidič, který měl způsobit tragickou nehodu v Krkonoších, se u soudu omluvil. Jel skoro 160 kilometrů v hodině

Řidič Vojtěch Chaura, který loni v září podle obžaloby způsobil tragickou nehodu mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem, ve čtvrtek u Okresního soudu v Trutnově přiznal vinu. Chaura řídil sportovní vůz Ford Mustang a srazil se v protisměru s protijedoucím autem, v němž zahynul zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů. Jeho manželka byla těžce zraněna. Podle státní zástupkyně Dagmar Čevelové jel Chaura s mustangem před nehodou rychlostí až 158 kilometrů v hodině.
10. 9. 2020Aktualizováno10. 9. 2020, 15:52|