TÉMA

Hrzánský palác

Hrzánský palác se otevírá veřejnosti. Letos naposledy
Zájemci mohou během soboty navštívit Hrzánský palác na pražských Hradčanech. Běžně nepřístupná budova, která slouží k reprezentačním účelům vlády a premiéra, se letos veřejnosti otevře naposledy. Stejně jako každou sobotu od počátku května mohou lidé navštívit také zahradu sídla vlády, Strakovy akademie.
2. 9. 2023|
Veřejnosti se otevřel Hrzánský palác, první máj doprovázejí demonstrace v Česku i ve světě
Česko si připomíná 1. máj – Svátek práce. V Praze i dalších městech se uskuteční shromáždění a demonstrace politických stran, organizují se majálesy, stavění máje, průvody a další akce. Návštěvníky například mimořádně přivítal Hrzánský palác v Praze, náhradní sídlo vlády, kde krátce žil i Tomáš Garrigue Masaryk.
1. 5. 2023Aktualizováno1. 5. 2023, 20:19|
Prostory pro prezidenta jsou bezpečnostně v pořádku, Pavel se přesunul na Hrad
Prezident Petr Pavel se v pondělí přestěhoval z Hrzánského paláce na Pražský hrad, potvrdila Mária Pfeiferová z tiskového týmu. Podle prezidentovy mluvčí Markéty Řehákové by již odpoledne měl mít Pavel na Hradě první schůzky. Prostory určené pro prezidenta, jeho manželku a kancléřku již byly podle mluvčí zkontrolovány a jsou nyní bezpečnostně v pořádku. Výslednou zprávu o kontrole hradní tým teprve dostane.
27. 3. 2023|
Pavel chce navrhnout zákonnou úpravu pro období od zvolení prezidenta do jeho inaugurace
Prezident Petr Pavel chce navrhnout legislativní změnu, která upraví podobu přechodného období od zvolení prezidenta po jeho inauguraci. V novém prezidentském podcastu Podhradí také zopakoval, že celá jeho kancelář by měla na Pražském hradě působit od konce března. Zatím prezident úřaduje v Hrzánském paláci.
22. 3. 2023|
Pavel se setkal s poradcem pro národní bezpečnost a ministrem vnitra. Úřadovat bude zatím v Hrzánském paláci
Zvolený prezident Petr Pavel pokračuje v naplánovaných schůzkách. Odpoledne se setkal s poradcem pro národní bezpečnost Tomášem Pojarem a ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Na středu pak má v plánu setkání s nejvyššími ústavními činiteli – předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), předsedkyní sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a premiérem Petrem Fialou (ODS). Až do březnové inaugurace bude Petr Pavel úřadovat ve vládním Hrzánském paláci, který je v blízkosti Pražského hradu.
31. 1. 2023Aktualizováno31. 1. 2023, 17:37|
30 let zpět: Poslední jednání československé vlády
Krátce před Vánocemi 1992 se naposledy sešla k jednání československá vláda. Šlo o poslední federální vládu, jež existovala od 2. července téhož roku a již vedl Jan Stráský. Na úskalí, která členové vlády museli řešit, po jednání zavzpomínali před novináři.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
19. 12. 2022|Archiv ČT
Všechny ukrajinské děti se mohou dostat do českých škol, řekl Gazdík na brífinku ke Dni dětí
Premiér Petr Fiala (ODS) společně s ministrem školství Petrem Gazdíkem (STAN), ukrajinským velvyslancem Jevhenem Perebyjnisem a vládní zmocněnkyní pro lidská práva Klárou Šimáčkovou Laurenčíkovou odpovídali na dotazy českých a ukrajinských žáků ze Základní školy Solidarita v Praze. „Ráno jsme pracovali na zákonu, který se jmenuje Lex Ukrajina II, který by situaci měl pomoct vyřešit tak, aby se všechny ukrajinské děti dostaly do českých škol,“ sdělil dětem Gazdík. Tisková konference v Hrzánském paláci proběhla jako oficiální oslava Dne dětí.
1. 6. 2022Aktualizováno1. 6. 2022, 21:29|