TÉMA

Empresa Media

Valná hromada TV Barrandov odvolala z představenstva Soukupa

Podnikatel Jan Čermák v jednočlenném představenstvu společnosti Barrandov Televizní Studio nahradil Jaromíra Soukupa, rozhodla před měsícem valná hromada firmy. Zápis z ní byl v pátek zveřejněn ve Sbírce listin. Čermák tak dotáhl ovládnutí zadlužené televize Barrandov. Čermák serveru Deník N řekl, že ve společnosti „nad propastí“ je potřeba minimálně rok tvrdé práce.
14. 6. 2024Aktualizováno14. 6. 2024, 10:23|

Podnikatel Čermák získal celou TV Barrandov. Soukup to popírá

Podnikatel Jan Čermák plně ovládl společnost Empresa Media, která z 99 procent vlastní a provozuje TV Barrandov. Čermák, nebo jedna z jeho společností, získal od Jaromíra Soukupa zbývajících padesát procent Empresy. Vyplývá to z údajů Evidence skutečných majitelů. Soukup ale pro Deník N uvedl, že jde o chybu. „Je to stále stejné: 50 procent na 50 procent,“ řekl Deníku N.
14. 5. 2024Aktualizováno14. 5. 2024, 17:19|

Mediální agenturu Médea opět ovládá Jaromír Soukup. Čínská Citic mu odprodala svůj podíl

Čínská investiční společnost Citic prodala prostřednictvím firmy Rainbow Wisdom Investments svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea druhému akcionáři Jaromíru Soukupovi. Cenu a podmínky nezveřejnila. Soukup se od pondělí stal znovu výkonným ředitelem a předsedou představenstva. Citic získala majoritu v Soukupově firmě loni po navýšení původně třicetiprocentního podílu.
26. 7. 2021|

On-line divize vydavatelství Mladá fronta se prodá nejméně za 15 milionů. Zájemci budou přihazovat v aukci

On-line divize vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, se prodá nejméně za 15 milionů korun. Zájemci musí do pátečního dopoledne složit zálohu pět milionů, poté v pátek od 11:00 budou moci předkládat nabídky a přihazovat. Vítěz pak musí obratem uhradit kupní cenu, vyplývá z informací insolvenční správkyně Petry Hýskové, jež zveřejnila ve středu v insolvenčním rejstříku.
6. 1. 2021|

Soud ukončil provoz vydavatelství Mladá fronta

Krajský soud v Českých Budějovicích v úterý ukončil provoz vydavatelství Mladá fronta, které je od května v insolvenci. Věřitelé žádají od vydavatelství dlužnou částku přibližně 400 milionů korun. Soud vyhověl návrhu insolvenční správkyně, která požadovala ukončení provozu.
22. 12. 2020|

Čínská CITIC ovládla Soukupovu agenturu Médea

Čínská finanční skupina CITIC získala majoritní podíl 57 procent v jedné z největších tuzemských mediálních agentur Médea. Původně vlastnila 30 procent akcií, po využití opce ale má (prostřednictvím své společnosti Rainbow Wisdom Investment) více procent než její druhý majitel Jaromír Soukup. Ten dál drží většinu ve společnosti Empresa Media, která provozuje Televizi Barrandov nebo vydává časopisy Týden či Sedmička. Uvedl to server Hlídací pes.
18. 4. 2020Aktualizováno18. 4. 2020, 21:08|
Newsroom Téma týdne

Barrandov nově bez prezidenta. Televize přijde o diváky a citace, ohrožené jsou i peníze investorů, domnívají se analytici

Platilo to téměř tři roky – ve čtvrtek v hlavním vysílacím čase promlouval z TV Barrandov prezident Miloš Zeman. Pořad Týden s prezidentem, který moderoval ředitel televize Jaromír Soukup, ale najednou končí. Důvod odmítnutí dalšího natáčení vysvětlil Pražský hrad v otevřeném dopise – pořad vyčerpal svůj potenciál. Co vše za tímto rozhodnutím může být a co vše může způsobit, zjišťoval pořad Newsroom ČT24.
19. 1. 2020|
Newsroom ČT24

Těžká doba pro tištěné časopisy. Po Bravu a Maximu končí i Instinkt

Po osmnácti letech končí časopis Instinkt, nástupce známého magazínu Mladý svět. Z českých trafik zmizí v říjnu. Není jediný. Během posledních několika let skončil také bulvární Spy nebo časopis pro muže Maxim. Vydavatelé už netisknou ani časopisy pro teenagery. Budoucností časopisů se zabývá pořad Newsroom ČT24 v neděli večer.
28. 9. 2019|
168 HODIN

Mít úvěry je normální, tvrdí šéf televize Barrandov. Jeho dluhy už však přesahují hodnotu majetku

Podnikatel, moderátor a nově také politik Jaromír Soukup tvrdí, že mít úvěry je normální. Reagoval tím na reportáž pořadu 168 hodin z 20. ledna. Své politické ambice a založení hnutí List Jaromíra Soukupa totiž podnikatel oznámil v době, kdy jeho firmy dluží stovky milionů korun. A zdá se, že kolem těchto společností, zejména kolem televize Barrandov, už krouží zájemci. Podrobnosti zjišťovala reportérka pořadu 168 hodin Kristina Ciroková.
28. 1. 2019|