TÉMA

Denisa Hejlová

Spolupráce s influencery pomůže, zaznělo v debatě o vlivu sociálních sítí na volby

Sociální sítě sehrály velkou roli také v letošních sněmovních volbách. Aktivní na nich byli jak vládní, tak opoziční i mimoparlamentní politici. Nápomocná je také spolupráce s influencery, zaznělo v 90‘ ČT24. Existovaly však obavy z ovlivňování voleb například skrze platformy, u nichž není „úplně jasný“ jejich algoritmus, popsala vedoucí Centra pro strategickou komunikaci z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Denisa Hejlová. Někteří influenceři si uvědomují svou zodpovědnost, popsal youtuber a tvůrce kanálu Jirka vysvětluje věci Jiří Burýšek. Vedoucí redakce sociálních sítí ČT24 Oldřich Borůvka doplnil, že ve smyslu spoluprací s politickou propagací jsou nastavená pravidla – stejně jako u propagace produktů.
9. 10. 2025|

Rozdíly ve volebních modelech jsou minimální, konečný výsledek může něco zvrátit jen těžko, soudí sociolog

V pondělí zveřejnily volební modely agentury Ipsos a Median, o víkendu Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi a STEM pro CNN Prima News. Podle nich by druhé kolo prezidentské volby vyhrál Petr Pavel. Rozdíly v jejich výsledcích jsou dle ředitele společnosti STEM a sociologa Martina Buchtíka minimální. „Konečný výsledek může zvrátit něco jen velmi těžko,“ zhodnotil v Interview ČT24. Pravděpodobnost výhry je tak dle něj výrazně na straně Pavla, ačkoliv se může stát cokoliv, jak podotkl. Volební účast bude podle něj vysoká, pohybovat se bude mezi 65 a 71 procenty. Společnost totiž vnímá volbu prezidenta jako symbolicky důležitou a srozumitelnou, myslí si sociolog. Značnou roli však podle něj hrají také emoce.
23. 1. 2023Aktualizováno23. 1. 2023|

Vláda propaguje očkování pomocí influencerů na sociálních sítích. Opozici a odborníkům vadí styl i náklady

Úřad vlády začal vydávat na sociálních sítích sérii videí, která má vyvracet dezinformace šířené o očkování proti covidu-19. Ve čtvrtek oznámil, že si zřídil účet na TikToku. Související smlouvu na nákup reklamního prostoru na propagaci v hodnotě půl milionu korun a kvalitu videí kritizuje jak odborná veřejnost, tak někteří opoziční politici.
29. 1. 2021Aktualizováno29. 1. 2021|

Kampaň za 50 milionů má zlepšit vládní komunikaci o koronaviru. Přichází pozdě, reagují lidé z médií

Koronavirus je v České republice už osm měsíců. Celou dobu se premiér a jeho ministři snaží lidem vysvětlovat vážnost situace a přijatá opatření, která mají zamezit šíření viru. Stejnou dobu ale také nejrůznější osobnosti, od novinářů, přes odborníky na komunikaci až po některé lékaře, upozorňují na to, že komunikace vlády má slabiny. Kampaň za 50 milionů, kterou má mít na starosti ministerstvo zdravotnictví, to má změnit. Podle novinářů a mediálních expertů, které oslovil pořad Newsroom ČT24, je tento krok vítaný, měl ale přijít daleko dřív.
31. 10. 2020|
Načítání...