TÉMA

Adaptační skupiny

V Pardubicích se podařilo zapsat do škol většinu ukrajinských dětí. Bylo jich téměř dvě stě
Téměř všechny děti z Ukrajiny v Pardubicích už mají školu. Problém město vyřešilo společně se soukromou školou. V krajském městě vznikne nová škola, ve které se budou učit česky i ukrajinsky. Letos poprvé také dostanou vysvědčení.
27. 6. 2023|
Do školek nenastoupily tři čtvrtiny ukrajinských dětí a dvě třetiny ani do základních škol, uvedla inspekce
Počet Ukrajinců zapsaných do škol je ve srovnání s množstvím registrovaných uprchlíků podle České školní inspekce zatím výrazně nižší. Do školek jich zatím nenastoupily tři čtvrtiny a dvě třetiny zatím ani do základních škol, uvedl ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal na tiskové konferenci s ministrem školství Petrem Gazdíkem (STAN). Hlavní nápor na školy začne podle ministra v září, už teď ale mají problémy s kapacitou a zajištěním personálu, často se pro ukrajinské děti nedaří zajistit psychologickou podporu.
23. 5. 2022, Aktualizováno23. 5. 2022 23:13|daz
Vláda schválila navýšení životního a existenčního minima o deset procent, prodloužila nouzový stav
Vláda Petra Fialy (ODS) rozhodla o zvýšení životního a existenčního minima o deset procent od 1. dubna, chce tak pomoci domácnostem s rostoucími cenami. Ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) po skončení zasedání řekl, že dopad na letošní rozpočet odhaduje na 1,8 až dvě miliardy korun. Částky hrají roli při posuzování nároku na pomoc od státu i při stanovení výše některých dávek. Kabinet rovněž podle informací ČTK schválil prodloužení nouzového stavu do 31. května tak, jak to úterním hlasováním umožnila sněmovna.
30. 3. 2022, Aktualizováno30. 3. 2022 15:53|daz