Magistrát odložil řízení s jedenácti lidmi kvůli Bendově oslavě v Teplicích. Tři účastníci dostali pokutu

Po třičtvrtě roce od nelegální narozeninové oslavy podnikatele Petra Bendy v jeho hotelu Prince de Ligne v Teplicích odložil teplický magistrát řízení s 11 lidmi, třem udělil pokutu a v pěti případech věc zatím neukončil. Dva lidé pokutu zaplatili, uvedl mluvčí radnice Robin Röhrich. Lednová oslava se konala v době, kdy byly hotely kvůli šíření covidu uzavřeny a hromadné akce omezeny. Všech 18 účastníků večírku bylo proto v podezření, že porušili vládní opatření proti šíření koronaviru.

„K dnešnímu dni byla v 11 případech věc ukončena vydáním usnesení o odložení. Ve třech případech uložil magistrát města Teplice správní trest – pokutu, z nichž dva případy byly pravomocně ukončeny. V pěti případech nebyla věc dosud pravomocně ukončena,“ uvedl v pondělí mluvčí magistrátu.

Na nepovolené Bendově oslavě byl mimo jiné i tehdejší šéf Národní sportovní agentury a poslanec Milan Hnilička (za ANO), který pak po zveřejnění informací o oslavě složil poslanecký mandát. Na party byl i tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, kterého poté odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar.

Odvolán byl ze stejného důvodu rovněž ředitel teplické věznice Petr Blažek. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignovali také šéf teplického fotbalového klubu Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal.

Krajští hygienici kvůli Bendově oslavě dali Hniličkovi a také členovi rady České televize Jiřímu Šlégrovi a Vlastimilu Dvořákovi mladšímu, členu Bendovy rodiny, pokuty deset tisíc korun za nenošení roušky. Předseda teplického soudu Jan Tichý v kárné žalobě na soudce Miroslava Čapka navrhuje, aby ho kárný senát kvůli účasti na oslavě zbavil funkce soudce.