Hasiči lokalizovali požár haly s odpadem v pražských Kyjích

V ulici U Technoplynu na rozhraní pražských Kyjí a Malešic hoří hala s odpadem. Hasiči vyjeli k požáru krátce před polednem a po zhruba čtyřech a půl hodinách se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu. Dohašování požáru ale bude pokračovat minimálně do večerních hodin, uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. V hale zasažené požárem nikdo nebyl, jeden ze zasahujících hasičů utrpěl při zásahu lehké zranění. Kouř z požáru byl vidět z řady míst v hlavním městě. 

Požár haly s odpadem v pražských Kyjích
Zdroj: HSZ Praha/ČTK

Hořící hala o rozměrech 20 krát 30 metrů je zaplněná odpadem po celé své ploše. „Požár se nám již nešíří, na místě máme dostatek sil a prostředků, a požár máme tedy pod kontrolou,“ oznámili hasiči na Twitteru kolem 16:30.

V současnosti pokračují v dohašování skrytých ohnisek. Hořící odpad musí hasiči rozhrabat pomocí nakladače, aby se dostali i ke skrytým ohniskům.

Kvůli vysokému počtu zasahujících dobrovolných i profesionálních jednotek byl vyhlášen nejprve druhý a později třetí stupeň požárního poplachu. Zásah hasičů komplikoval nízký tlak v hydrantové síti i teplé počasí, kvůli kterému se musí při hašení střídat. Jeden z nich se lehce zranil a byl předán zdravotnické záchranné službě.  

Na místě požáru je i hasičská chemická služba z Petřin, která měří koncentrace zplodin v ovzduší. „Naměřené hodnoty jsou negativní, přesto po dobu zásahu v okolí místa doporučujeme nevětrat,“ uvedli hasiči krátce po 13:00 na Twitteru. Kvůli možnému vlivu vody použité při hašení povolali na místo i chemickou laboratoř z Kamenice.