V Lokti se zřítila opěrná zeď u domu a zasypala silnici

V Lokti na Sokolovsku v části Údolí se v noci na čtvrtek zřítila opěrná zeď u domu. Kameny a hlína zasypaly silnici mezi Loktem a Horním Slavkovem. Policie silnici uzavřela a na místo přijel statik. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy se při incidentu nikdo nezranil.

Zřícená zeď v Lokti
Zdroj: ČTK Autor: Slavomír Kubeš

K domu, v němž žije starší žena, přijeli ráno zástupci krajské správy silnic i starosta Lokte Petr Adamec (Piráti).

Zřícená opěrná zeď zavalila zatím jeden jízdní pruh. Silnice, na niž se zeď sesula, patří Karlovarskému kraji a je hlavní trasou ze Sokolova na Plzeň. „Svah jsme zpevnili a zasypali kamením. Rád bych, aby už večer mohla být obnovena doprava alespoň na semafory,“ podotýká náměstek hejtmana Martin Hurajčík (ANO).

Statik podle něj prohlédl i dům, který nad zřícenou opěrnou zdí stojí, a zjistil, že je v pořádku. „I když zeď patří k domu, budeme se muset o opravu postarat my, obyvatelka domu je starší vdova a není reálné, že by to byla schopna zajistit. Máme zatím dva předběžné návrhy opravy,“ doplňuje Hurajčík.

Podle starosty Adamce je možné, že sesutí zdi bylo důsledkem nejen deště posledních dnů, ale i trvalého zatížení silnice. „Podle mého názoru je na vině kamionová doprava, na kterou si místní dlouho stěžují a která poškozuje domy kolem silnice,“ dodává starosta.