Dva učitelé z pražské školy čelí obvinění z obtěžování studentů

Dva pedagogové ze Střední školy elektrotechniky a strojírenství na Praze 10 byli obviněni policií. Jednomu hrozí až deset let vězení za znásilnění a druhému až pět let odnětí svobody za sexuální nátlak a ohrožení výchovy dítěte. Podle magistrátu je jedním z obviněných ředitel školy.

Video Události v regionech (Praha)
video

Dva učitelé z Prahy obvinění z obtěžování

Na případ média upozornilo anonymní oznámení pisatele, který se označil za studenta školy. Policie podle něj už několik týdnů prověřuje obtěžování mladistvých žáků. Trestní oznámení prý podala rodina studenta prvního ročníku.

Anonym tvrdí, že si ředitel zval žáky k sobě na chatu, kde je pod psychickým nátlakem a s příslibem lepších studijních výsledků obtěžoval. Druhý obviněný učitel údajně zneužil studenta ve svém bytě.

„V tuto chvíli mohu uvést pouze to, že stíháme dvě osoby, z toho jednu vazebně a jednu na svobodě,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. Tisková zpráva magistrátu však uvádí, že ve vazbě je právě ředitel školy, který na svou funkci rezignoval. Druhý obviněný profesor pracuje z domova. „Chod školy, kde v současnosti probíhají maturitní zkoušky a je dokončováno přijímací řízení, není narušen,“ dodal magistrát.