Mrtvá těla nalezli lidé ve Vltavě v Praze i v lese na Hodonínsku

Praha/Dubňany – Úmrtími dvou lidí, jejichž těla náhodou objevili kolemjdoucí, se zabývají kriminalisté. V Praze nalezl kolemjdoucí mrtvého dvacetiletého muže ve Vltavě, u Dubňan na Hodonínsku zase leželo v lese pohozené mrtvé tělo patnáctiletého chlapce. Zatímco příčinu smrti muže v řece policisté zatím neznají, chlapec zřejmě zemřel násilnou smrtí.

Mrtvého chlapce z Dubňan našel podle dostupných informací o víkendu v lese starší muž, který se tam vydal na procházku. Policisté nechtějí vzhledem k věku chlapce uvést k případu podrobnosti. „Krajští kriminalisté ve spolupráci s hodonínskými kolegy šetří od předešlého víkendu násilné úmrtí mladistvého chlapce,“ uvedla pouze policejní mluvčí Petra Vedrová. Zatím ani není známo, zda se chlapec stal obětí vraždy nebo ublížení na zdraví.

Mrtvého muže ve Vltavě nalezl kolemjdoucí dnes dopoledne u náplavky na pražském Masarykově nábřeží. Podle policistů šlo o dvacetiletého mentálně postiženého muže, kterého od páteční půlnoci pohřešovali rodiče. Mladík byl podle rodičů mentálně na úrovni sedmiletého dítěte, důvěřivý a snadno zranitelný. „Až provedená pitva určí přesnou příčinu úmrtí,“ poznamenala mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.