Tip z iVysílání: Limonádový Joe je i po více než půl století „mého srdce šampion“

„Padouch, nebo hrdina – my jsme jedna rodina!“ Dohromady se dala v roce 1964, kdy měla premiéru westernová parodie Limonádový Joe aneb Koňská opera. Česká televize oblíbenou komedii nedávno připomněla u příležitosti 95. narozenin Karla Fialy, představitele pistolníka vybaveného přesnou muškou, nebezpečnou střízlivostí a lahodným tenorem. V iVysílání lze Limonádového Joea přehrát ještě do 9. srpna.

Video Limonádový Joe aneb Koňská opera
video

Z iVysílání: Limonádový Joe aneb Koňská opera (lze přehrát do 9. srpna)

Limonádového Joea natočil Oldřich Lipský podle předlohy Jiřího Brdečky. Hlavním hrdinou se v parodii na rodokapsy stal sněhobíle oblečený kovboj, jehož gusto není whisky, ale lihuprostá Kolalokova limonáda. Jedná zdvořile se zářivým úsměvem, avšak nestojí o žádné Kidy, o čemž by třeba padouši Grimpo nebo Hogofogo mohli vyprávět.

A pak je tu ještě famózní arizonská pěnice Tornado Lou, nevinná Winnifred a mateřské znaménko v podobě kakaové skvrny velikosti mexického dolaru…

Vedle Karla Fialy si s nadsázkou znamenitě dokázali poradit Rudolf Deyl mladší, Miloš Kopecký, Josef Hlinomaz nebo Karel Effa. A také Olga Schoberová a Květa Fialová. Písně Jana Rychlíka a Vlastimila Hály nazpívali Yvetta Simonová, Jarmila Veselá, Karel Gott a Waldemar Matuška.