Charitativní večer pomáhal dětem. Lidé poslali přes devět milionů korun

Charitativní večer završil další ročník nadační sbírky Pomozte dětem. Lidé na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem poslali přes devět milionů korun. Akci spolupořádá Česká televize. Z výtěžku jsou každoročně financovány projekty po celém Česku. Za devatenáct let existence bylo celkově rozděleno už přes dvě stě milionů korun.

Charitativní večer Pomozte dětem
Zdroj: ČT

Večerem provázela patronka Kuřete Marie Doležalová a Jolana Voldánová. Účastí v letošním pořadu se rozhodli Kuře podpořit například Ben Cristovao, Marek Ztracený, Marta Jandová, Sebastian, Sabina Křováková, Ondřej Ruml, Eva Pilarová, Lukáš Pavlásek, Marek Zelinka nebo Iva Pazderková.

Cílem projektu sbírky Pomozte dětem je zvyšovat kvalitu života dětí v Česku, vytvářet rovnocenné příležitosti pro všechny děti a různé skupiny dětské populace či podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí.

Z výtěžku sbírky jsou každoročně podpořeny projekty po celé České republice, celkem jich bylo 1345 a pomohly téměř 200 tisícům dětí. 

Kuře má už druhým rokem na seznamu 50 organizací, na které se vybírá. Letos lidé nově mohli darovací SMS poslat vedle třicetikorunové také v šedesátikorunové a devadesátikorunové hodnotě nebo jako trvalý příkaz. Nové je i číslo bankovního účtu.