Designblok 2010 ocenil i sáňky

Praha – Česká firma TON nebo návrhářka Klára Nademlýnská jsou mezi nejlepšími vystavovateli letošního Designbloku. Ceny ve 12 kategoriích dnes udělila porota složená z šéfredaktorů mezinárodních odborných časopisů. Ocenění pořadatelé předali v hlavním superstudiu Designbloku - v bývalém Paláci Elektrických podniků v Bubenské ulici. Přehlídka designu a módy končí v neděli.

Nejlepší nový nábytek podle porotců představila firma TON, která bodovala s kolekcí 2010. Firma specializující se na stoly a židle zaujala i v kategorii nejlepší nový výrobek - zvítězily v ní sáňky od Olgoj Chorchoj pro TON. Nejhezčí prezentaci módního butiku měla podle porotců návrhářka Klára Nademlýnská.

V kategorii nejlepší kolekce bytových doplňků si ocenění vysloužila kolekce nápojového skla 2010 Bohemia Machine. Nejlepší kolekci svítidel podle komise představila česká společnost Brokis. Svým šperkařským uměním zaujala česká rodinná firma BeldaFactory. Nejlepší módní kolekcí se stala Fix you No. Hany Zárubové a Štěpána Malovce.

Designér Mikuláš Novotný si odnesl ocenění za nejlepší prototyp Designbloku se svým jízdním kolem Folder bike. Za nejlepší instalaci byla označena Lasvit v designu Gabriely Náhlíkové. Hodnotila se též instalace designéra a designérského studia, v této kategorii bodoval Llev. Studio Llev navrhuje mimo jiné sklo, šperky, nábytek a interiérové doplňky.

V kategorii nejlepší prezentace obchodu byla oceněna dočasná kavárna Designbloku Kartell cafe by Hippos. Nejlepší školní prezentaci připravila podle porotců VŠUP v Praze, ateliér K.O.V. Evy Eisler. Cena za nejlepší výstavní projekt míří do Norska pro projekt Norway Today. Byla udělena také jedna speciální cena za mimořádný počin mimo kategorie. Získala ji výstava Antonína Hepnara s názvem Okolo.

Židle Era od Reného Šulce (firma Ton)
Zdroj: Designblok