Štastné a veselé, popřeje dvanáctkrát Harry Potter

Londýn Osudy Harryho Pottera sice J. K. Rowlingová už definitivně uzavřela, ale v adventní čas je povoleno trochu nostalgie. Rozhodla se proto připravit příznivcům slavného kouzelníka originální vánoční dárek počínaje pátkem 12. prosince zveřejní na webu denně jeden malý potterovský bonus.

Ve vánočních bonusech Rowlingová například odhalí nové informace o zarytém nepříteli Harryho Pottera Draku Malfoyovi, zveřejní nové recepty na lektvary a nabídne šanci vyhrát ceny vyřešením „rýmovaných rébusů“.

První kniha ze sedmidílné série příběhů chlapeckého kouzelníka Harryho Pottera vyšla 26. června 1997. Odstartovala potterománii, která se v následujících letech přehnala literárním i filmovým světem a zbořila řadu rekordů v prodejích i v návštěvnosti. Knižní fantasy dobrodružství se po celém světě prodala téměř miliarda výtisků, vzniklo podle nich také osm komerčně velmi úspěšných filmů. 

Poslední příběh kouzelnického učně s názvem Harry Potter – Relikvie smrti byl vydán v roce 2007. Potterovskou knižní sérii Rowlingová uzavřela, ale příležitostně se k ní vrací v podobě krátkých příběhů. Pro dospělé pak napsala román Prázdné místo a úspěch slaví i s detektivkami, které vydává pod pseudonymem Robert Galbraith.