Končí další dodavatel energií. O plyn a elektřinu tři tisíce zákazníků Ray Energy nepřijdou

Po Bohemia Energy končí další dodavatel energií. Konec oznámila Ray Energy, vyplývá z informací na webu Operátora trhu s elektřinou (OTE). Podle jeho dat dodává firma energie téměř třem tisícům zákazníků.

Plynoměr, ilustrační snímek
Zdroj: ČTK Autor: Petr Švancara

Ray Energy je již několikátým dodavatelem energií, kteří od poloviny října oznámili ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900 tisícům klientů, skončil také Kolibřík energie s 28 tisíci zákazníky a firma A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy.

Ray Energy podle dat OTE dodávala elektřinu 2498 zákazníkům, plyn 478 odběratelům, řadí se tak mezi menší dodavatele. Oznámení o ukončení dodávek obdržel operátor trhu od společnosti v úterý v 15:40.

Odběratelům budou zahájeny dodávky dodavatelem poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Dodávky jim zajistí dominantní dodavatel v daném regionu.

Dodavatelem poslední instance jsou v případě dodávek elektrické energie v současné době v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části republiky), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever Česka). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek Česka). 

CNN Prima News na svém webu uvedla, že zákazníky Ray Energy osloví společnost SPP CZ, do pátku by měla poslat nabídku a následně zajistit převod odběrného místa. SPP spadá jako dceřiná společnost největšího slovenského dodavatele energií Slovenského plynárenského priemyslu, a. s.

Skupina SPP dodává zemní plyn v České republice a na Slovensku více než 1,3 milionu zákazníkům, od domácností až po velkoodběratele. Podle dat OTE dodává SPP v tuzemsku elektřinu 2707 zákazníkům, plyn 16 820 odběratelům.