Po srážce s kamionem zemřeli u Doks dva policisté

Doksy (Českolipsko) – Při ranní srážce osobního auta s kamionem u Doks na Českolipsku zemřeli dva policisté, jejich kolega utrpěl těžká zranění. Řidič kamionu byl zraněn lehce. Silnice I/38 byla kvůli nehodě na pět hodin uzavřena.

Policisté z Hradce Králové jeli na hraniční přechod Petrovice převzít od německých kolegů ženu, na niž byl vydán evropský zatýkací rozkaz. „Zadrženou si pro účely dalšího vyšetřování měli převzít dnes v 10:00,“ řekla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková. Při srážce zahynul šestapadesátiletý kriminalista a jednatřicetiletý příslušník uniformované policie. Jeho osmadvacetiletý kolega utrpěl těžké zranění. „Rodinám policistů jsme nabídli psychologickou pomoc. Zpráva o tragédii ostatní policisty hluboce zasáhla,“ doplnila mluvčí.

Nehoda se stala po osmé hodině ranní na silnici z Doks na Bělou pod Bezdězem zhruba 400 metrů před vjezdem do Obory. „Služební vůz VW Transporter se srazil s protijedoucím kamionem,“ popsala nehodu krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Ve služební dodávce zahynuli dva policisté, třetí byl ve vážném stavu vrtulníkem přepraven na traumatologii liberecké nemocnice. „Všichni tři policisté byli z Královéhradeckého kraje, plnili tu služební úkoly,“ dodala mluvčí.

Sledujte aktuální dopravní komplikace v důsledku sněžení na webu ČT24

K tragické nehodě kamionu a dodávky vyjížděly čtyři jednotky hasičů, tři z Libereckého, další ze sousedního Středočeského kraje. „Nebyla to dnes jediná nehoda, od rána jsme vyjížděli k dalším čtyřem, žádná z nich ale nebyla tak vážná,“ doplnila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

V Libereckém kraji od rána sněží a i na hlavních tazích leží rozbředlý sníh a vozovky mohou namrzat. Co se u Doks stalo, policie zjišťuje, k okolnostem nehody zatím Sochorová nic sdělit nechtěla. „Vyšetřování nehody převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ dodala mluvčí. Podle svědků z místa neštěstí se ale do protisměru zřejmě dostala policejní dodávka.

Nehody, při nichž zemřeli policisté

  • duben 2003 - Nehoda stála život policistu v Praze 8, který se vracel ze služby. Před sjezdem k Březiněvsi do jeho wartburgu narazil vůz Opel Omega. Wartburg se vznítil a muž v něm uhořel.
  • srpen 2003 - Šumperský policejní ředitel František Záhora zahynul při dopravní nehodě u Želechovic na Olomoucku. Cestou do zaměstnání narazil služebním vozem do zdi.
  • srpen 2003 - Smrtí policisty skončila nehoda nedaleko hraničního přechodu Studánky na Českokrumlovsku. Policista na motocyklu doprovázel autobus s cyklisty, kteří mířili na start závodu do Českých Budějovic, a srazil se s dodávkou.
  • říjen 2003 - V Českém Těšíně na Karvinsku při srážce s opilým řidičem mercedesu zemřeli tři policisté. Policejní vozidlo letělo vzduchem 30 metrů, než narazilo do stromu.
  • září 2004 - Ve Svobodě nad Úpou na Trutnovsku srazil a usmrtil policistu při provádění silniční kontroly opilý řidič. Z místa nehody ujel.
  • říjen 2004 - Tři lidské životy, z toho dvou policistů, si vyžádala nehoda v Prostějově. Zahynuli dva členové policejní hlídky a řidič, který nehodu zavinil.
  • září 2005 - Opilý řidič Škody Felicie usmrtil v Ostravě-Nové Vsi policistu, jenž mu dával znamení, aby zastavil.
  • květen 2007 - V Markovicích na Chrudimsku havarovalo policejní auto. Při nehodě zahynuli dva policisté, jejichž vůz narazil do mostu.
  • srpen 2007 - Policista zemřel na místě spolujezdce při nehodě služebního vozu na Tachovsku. Další tři policisté byli zraněni.
  • červen 2011 - Čtyři lidé zahynuli u Hluboké nad Vltavou, kde se srazil policejní vůz s osobním autem. Nehodu nepřežili dva policisté, eskortovaný muž a také devatenáctiletý muž z druhého auta.
  • květen 2014 - Muž pod vlivem drog a se zákazem řízení autem smrtelně zranil policistku nedaleko Kostelce nad Labem na Mělnicku. Policie řidiče pronásledovala a chtěla jej zastavit.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

VideoOpravit nebo umístit značku. Železničáři se věnují rizikovým přejezdům

V tuzemsku zůstává přes čtyřicet špatně postavených železničních přejezdů. Problémy na nich můžou mít delší nákladní vozy. Po tragédii v Dolní Lutyni před dvěma lety železničáři zmapovali riziková místa. Našli 53 nevyhovujících. Dosud opravili čtyři; dalších devět mají v plánu. Před zbylými umístili dopravní značky zakazující vjezd některým vozidlům – například v Pečkách na Kolínsku, kde nyní platí zákaz pro soupravy delší než dvanáct metrů. Podle železničářů jde o maximum toho, co mohou udělat. Většinou se prý podobné nehody stávají v místech, kam kamiony zajíždí jen výjimečně.
před 15 mminutami

Nejen řidiči a kurýři, ale i uklízečky či opraváři. Platformová práce je na vzestupu

Digitálním platformám v Česku každý rok přibývá zákazníků i míst, kde působí. Alespoň jednou měsíčně si takzvanou platformovou prací vydělává zhruba 145 tisíc lidí, vyplývá ze studie Centra ekonomických a tržních analýz (CETA). A nejde už jen o kurýry či řidiče. V nabídce jsou i řemeslnické práce, úklid, opravy či hlídání dětí. Pravidla v EU upravuje směrnice, kterou má Česko převzít do 2. prosince. Resort práce a sociálních věcí už představil návrh příslušného zákona.
před 2 hhodinami

Vláda projedná svůj legislativní plán, probrat by mohla i požár v Pardubicích

Ke svým legislativním plánům na letošní rok se v pondělí vrátí vláda Andreje Babiše (ANO). Před měsícem ministři projednávání dokumentu přerušili, protože premiérovi vadilo, že ho kabinet dostal k projednávání s rozpory mezi jednotlivými připomínkovými místy. Vláda se pravděpodobně bude zabývat i pátečním požárem v pardubické hale firmy, která mimo jiné vyrábí drony pro Ukrajinu. Policie požár prověřuje pro podezření na teroristický útok, v pátek se kvůli němu sešla i Bezpečnostní rada státu.
před 3 hhodinami

Zbrojovka po požáru v Pardubicích očekává škody ve stamilionech

Zbrojařská společnost LPP Holding předpokládá, že škody po pátečním požáru v její hale a administrativní budově v Pardubicích budou ve stamilionech korun. Televizi Nova to v neděli řekla a ČTK potvrdila mluvčí firmy Martina Tauberová. Policie požár prověřuje pro podezření na teroristický útok. Pracuje se čtyřmi verzemi vzniku požáru, u všech s podezřením na úmyslné zavinění. Ohledání místa ukončili policisté v neděli ráno.
včeraAktualizovánopřed 11 hhodinami

VideoTejc chce snížit počet soudů a státních zastupitelství, mají se slučovat i rušit

Ministr spravedlnosti Jeroným Tejc (za ANO) chystá reformu soudnictví, v rámci níž chce rušit či slučovat soudy a státní zastupitelství. Očekává úspory a větší efektivitu. „Hlavním cílem je, abychom neměli přebujelý management,“ vysvětlil ministr, který chce rovněž zpomalit jmenování nových soudců. Opozice i někteří justiční funkcionáři však varují před možným snížením dostupnosti spravedlnosti i technickou náročností reformy. Prezident Soudcovské unie Libor Vávra se obává technických problémů při migraci dat a upozorňuje na problematické aspekty nejmenování nových soudců. Místopředseda sněmovního ústavně-právního výboru Karel Dvořák (STAN) plán považuje za krátkozraké rozhodnutí. Prezident Unie státních zástupců Tomáš Foldyna proti slučování státních zastupitelství není.
před 12 hhodinami

Vládní slib o nižší firemní dani možná padne. Schillerová preferuje zrychlení odpisů

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) řekla České televizi, že namísto snížení daně z příjmu firem z 21 na 19 procent se kloní ke zrychlení firemních odpisů. V programovém prohlášení kabinet přitom avizoval obojí, ministryně ale nyní vzkazuje, že to si stát dovolit nemůže.
před 12 hhodinami

Za bezpečnost odpovídá i stát, tepal Červíček výrok Babiše. Vondráček se premiéra zastal

Nedělní debata moderovaná Martinem Řezníčkem se věnovala především požáru haly LPP Holdingu v Pardubicích. Senátor a bývalý policejní prezident Martin Červíček (ODS) kritizoval výrok premiéra Andreje Babiše (ANO), podle něhož si mají firmy zajišťovat bezpečnost především samy, zatímco předseda sněmovního zahraničního výboru Radek Vondráček (ANO) premiéra hájil a mluvil o nutnosti spolupráce. Šéf Pirátů Zdeněk Hřib označil Babišův výrok za nehorázný. Vládní zmocněnec Filip Turek (za Motoristy) odmítl, že by kabinet v oblasti bezpečnosti něco zásadního zanedbal. Hosté diskuse se věnovali také tomu, kdo má Česko zastupovat na červnovém summitu NATO.
včeraAktualizovánopřed 16 hhodinami

VideoHosté Nedělní debaty mluvili o demokracii a občanské společnosti

Na sobotní demonstraci Milionu chvilek proti určitým krokům vlády se dle organizátorů v Praze na Letné sešly statisíce lidí. Podle předsedy spolku Mikuláše Mináře je to signál pro vládu, ale i zpráva pro opozici. Občany vybídl, aby podporovali politické strany nebo do nich i vstoupili. „Každý si musí najít svůj způsob občanské iniciativy,“ míní Minář. Bývalý novinář a politik Vladimír Mlynář se proti rétorice Milionu chvilek vymezil. „Nemám pocit, že je unášen stát,“ podotkl Mlynář s tím, že ačkoli se mu řada vládních kroků nelíbí, „důvod jít demonstrovat neviděl“. Ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek s Mlynářem souhlasí v tom, že podstata demokracie ohrožena není, demonstraci však vnímá jako kultivovaný dialog s vládou. „S oponentem se má hledat kompromis,“ myslí si Pánek. Nedělní debatu ČT moderoval Martin Řezníček.
před 16 hhodinami
Načítání...