Toman: Polské maso prodávaly luxusní restaurace v Praze i za tisíc korun, vydávaly ho za argentinské

Restaurace, které odebíraly v Praze hovězí z problematických polských jatek, je následně vydávaly například za argentinské. Takové jídlo pak stálo i tisíc korun. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) to řekl na sněmovním zemědělském výboru. Odpoledne uvedl, že inspektoři kontrolují pražské restaurace, v jedné už maso z problémových jatek našli – podle Tomana jde o karlínskou restauraci U Moťáka.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK/ZUMA/Tampa Bay Times

„Chci vás ubezpečit, že to nešlo do žádných lowcostových restaurací, byly to luxusní restaurace, speciálně v Praze. Braly to restaurace, které pak vydávají polské maso za argentinské, aby ho mohly prodávat za tisíc korun porci,“ řekl ministr. Nechtěl konkrétní podniky uvádět, jsou však podle něj nazývané asijsky. „A tím nemyslím čínské restaurace,“ dodal.

Podle mluvčího ministerstva Vojtěcha Bílého dotčené restaurace nyní kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce a Státní veterinární správa pro podezření z klamání spotřebitelů.

Ministr odpoledne uvedl, že záměnu polského masa za argentinské zmínil jako příklad. Zopakoval, že maso končilo v dražších restauracích – zveřejnil však název jen jednoho zařízení v pražském Karlíně, které mezi luxusní podniky nepatří.

„Státní veterinární správa zajistila 31 kilogramů masa neznámého původu v restauraci U Moťáka v Praze. Maso bylo znehodnoceno, hrozí pokuta až 50 milionů korun. V průvodních dokladech k hovězímu masu byl v dodacích listech uveden původ ČR, ale originálně balené maso mělo vyznačeno původ Polsko,“ řekl Toman. Inspektoři podle něj v kontrolách restaurací pokračují.

Všechny vzorky zatím byly v pořádku

Veterináři v polském hovězím mase z problematických jatek, které bylo přivezeno do Prahy, nezjistili zbytky léčiv. Maso bylo v pořádku i vzhledově. Zatím však nejsou hotové testy na salmonelu, sdělil v úterý Petr Majer ze Státní veterinární správy. Nejspíš tak bylo v pořádku i 56 kilogramů masa, které odebraly právě pražské restaurace, neboť šlo o stejnou zásilku.

Zatím veterináři za týden od 28. ledna do 4. února odebrali skoro osmdesát vzorků zásilek polského hovězího. Vyšetřili zatím třetinu, všechny vzorky byly v pořádku. Ze zhruba tří set kilogramů hovězího masa z problematických polských jatek, které se dostalo do Česka, se 137 kilogramů prodalo spotřebitelům nebo restauracím. Na polských jatkách se údajně porážely nemocné krávy.

Ministr Toman v pátek prohlásil, že nevěří polskému systému veterinární kontroly, protože se informace od něj postupně měnily. Občany vyzval, aby se polskému hovězímu vyhýbali a dali přednost české produkci.

Česko podle něho případně zavede mimořádná veterinární opatření, kterými by se omezil dovoz polského hovězího do Česka, až po konzultaci s Evropskou komisí. Při případném zákazu by podle Tomana bylo třeba postupovat s ostatními evropskými státy jednotně, aby se problematické maso z Polska nedostalo do Česka přes jiné unijní země.

Na začátku současné aféry s polským hovězím stála tajně natočená reportáž zpravodajské televize TVN24 z masokombinátu v Mazovském vojvodství, kde během noci poráželi nemocný dobytek. Viditelně zkažené části masa se odřezávaly a vyhazovaly. Jatka už byla uzavřena. Na trh se dostalo asi 9,5 tuny masa, z toho třetina do zemí EU, napsala agentura DPA. Polské úřady nebezpečí pro zdraví a život člověka vylučují.