Dělníci znovu pracují na D1 před Prahou. Kolony způsobené předchozí opravou poškodily asfalt

Část dálnice D1 před Prahou se znovu opravuje. A to jen pár týdnů poté, co ji dělníci opustili. Během posledních prací se totiž výrazně zhoršil stav asfaltu na úseku, který s nově opraveným sousedí a po kterém v době rekonstrukce jezdily dlouhé kolony včetně těžkých kamionů. Nejnutnější opravy mají skončit o víkendu, do té doby musejí řidiči opět počítat s kolonami.

Video Události
video

Události ČT: Da dálnici D1 před Prahou se vrátili dělníci

Na jeden z nejvytíženějších úseků české dálniční sítě se znovu vrátili dělníci. Před pár týdny přitom v místě skončilo omezení, kterému silničáři říkali uzavírka roku: před Prahou měnili starý povrch. Jenže během opravy se tvořily dlouhé kolony a pod nimi se začal rozpadat i další kus dálnice.

Povrch v místě je 21 let starý a popojíždějící těžké kamiony do něj vymačkaly několik centimetrů hluboké koleje. Zároveň se tam vytvořily i hluboké praskliny. V takovém stavu by povrch podle silničářů zimu nepřečkal.

„Byly vyježděné až devíticentimetrové koleje, což znamená, že v zimních měsících, v okamžiku, kdy by se do těch kolejí dostal sníh, tak i když tam projede naše fréza, náš pluh, tak ten sníh odsud nedostane. Vznikaly by tady nehody, vznikaly by tady kolony,“ vysvětlil Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Prozatím vybrali silničáři pro opravu jenom pravý pruh, který byl v nejhorším stavu. Hotový by měl být do soboty. Praskliny v ostatních pruzích ale jasně naznačují, že tohle místo bude i v dalších letech nejen z nejvytíženějších, ale zřejmě i z nejproblémovějších.