Marksová vyzvala Nytrovou k vystoupení z ČSSD. Důvodem jsou slova o homosexuálech

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vyzvala svou stranickou kolegyni z ČSSD Pavlínu Nytrovou k vystoupení z partaje. Při projednávání novely, která by umožnila registrovaným partnerům adoptovat dítě svého protějšku, totiž Nytrová mimo jiné varovala, že se bude prosazovat snižování věku pro sexuální styk a homosexuálové se budou snažit mít s dětmi sex.

Projednávání novely, jejímž prostřednictvím by registrovaní partneři mohli adoptovat potomka svého protějška, vyvolalo ostrou debatu. Na vině bylo vystoupení poslankyně Pavlíny Nytrové (ČSSD).

„Vkliňují se požadavky, aby se sexuální výchova a homosexuální výchova dostávala do škol, a snižuje se věk dětí, které jsou s těmito praktikami a s touto výukou seznamovány. Nakonec, posledním krokem, je prosazování snižování věku pro sexuální styk. Homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi,“ prohlásila Nytrová ve sněmovně.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) vyzvala Nytrovou, aby se vzdala členství v sociální demokracii. „Jsem ze stejné strany jako poslankyně Nytrová. Cítím opravdu velkou potřebu prohlásit, že se absolutně distancuji od toho, co tady říkala,“ řekla poslancům.

Video Zprávy ve 23
video

Marksová žádá, aby se Nytrová vzdala členství v ČSSD

Dienstbier: Aby mohl například vyzvednout dítě svého partnera ze školky

Předloha skupiny poslanců se netýká adopcí dětí z dětských domovů či kojeneckých ústavů. Jde o osvojení dítěte registrovanými partnery z předchozího heterosexuálního vztahu. K tomu by musel dát souhlas soud i druhý biologický rodič.

„Tento zákon pouze akceptuje realitu a jeho cílem je zajistit, aby děti v těchto rodinách měly stejná práva jako ostatní děti, například aby druhý z partnerů mohl vyzvednout dítě ve školce nebo škole, aby mohl získat přístup k informacím o zdravotních záležitostech,“ uvedl ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier (ČSSD).

Poslanci debatu nakonec v úvodním kole nedokončili, pokračovat v ní budou až po parlamentních prázdninách v září.